Tiskové zprávy

 18.6.2007 - HOCHTIEF CZ se stal členem Stavebního klastru Ostrava

Stavební klastr Ostrava se zaměřuje na spolupráci stavebních společností, na oblast terciálního vzdělávání, výzkumu a vývoje nových stavebních technologií a materiálu a navazujících odvětví, včetně renovace domů pro bytové a nebytové účely postavených panelovou technologií. Těch je v Ostravě a okolí velké množství, a s nimi i mnoho problémů, které čekají na řešení. V čele klastru je představenstvo, jehož členem se 28. května stal také marketingový ředitel divize Morava akciové společnosti HOCHTIEF CZ, Martin Stančík.

 13.6.2007 - HOCHTIEF CZ dokončil budovu Okresního soudu ve Frýdku Místku

Projekt dostavby a rekonstrukce Okresního soudu ve Frýdku Místku byl 31. května předán jeho investorovi, slavnostní kolaudace se pak uskutečnila 5. června. Realizaci projektu zahájila divize Praha akciové společnosti HOCHTIEF CZ 12. května loňského roku a stihla ji dokončit za 384 dní, tedy ještě před datem oficiálně stanoveného termínu ukončení.

 7.6.2007 - Pitnou vodu Jižních Čech hlídají pstruzi

Slavnostní ukončení a předání projektu se složitým názvem Zajištění standardů EU ve vodárenské soustavě Jižní Čechy se uskutečnilo ve středu 6. června v Plavu u Českých Budějovic.

 7.6.2007 - Pražský Národní památník na Vítkově projde rekonstrukcí akciové společnosti HOCHTIEF CZ

Tisková konference Národního muzea, investora projektu rekonstrukce Národního památníku na Vítkově v Praze, odstartovala ve čtvrtek 7. června jeho realizaci. Dodavatelem stavby se stalo sdružení v čele se stavební společností HOCHTIEF CZ. Druhým členem sdružení se stala společnost Gemma Art, která se bude zabývat restaurátorskými pracemi.

 6.6.2007 - Sdružení Pitná voda Jižních Čech dokončilo projekt Zajištění standardů EU ve vodárenské soustavě Jižní Čechy včas

Zajištění standardů EU ve vodárenské soustavě Jižní Čechy je projekt, který zahrnuje dvě části: rekonstrukci kalového hospodářství úpravny vod Plav a zabezpečení kvality vody během přepravy dálkovými řady ke konečným spotřebitelům.

 6.6.2007 - HOCHTIEF CZ zahájila stavbu administrativního centra Prosek Point Office Center

V úterý 5. června v podvečer byl slavnostně položen základní kámen projektu administrativního komplexu s názvem Prosek Point Office Center.

 5.6.2007 - Akciová společnost HOCHTIEF CZ zahajuje stavbu administrativního centra Prosek Point Office Center

V těsném sousedství stanice metra C Prosek na trase směrem do Letňan vyroste nový projekt s názvem Prosek Point Office Center. Jde o administrativní komplex s pronajímatelnou plochou cca 25 300 m2. Jeho investorem je společnost Prosek Point, developerem J and T Real Estate CZ, a generálním dodavatelem se stala akciová společnost HOCHTIEF CZ.

 1.6.2007 - HOCHTIEF CZ předal investorovi přeložku silnice II/163 ve Vyšším Brodě

Dokončenou přeložku silnice II/163 ve středu 31. května slavnostně předal Jihočeskému kraji, investorovi uvedeného projektu, její dodavatel, akciová společnost HOCHTIEF CZ, resp. její divize Dopravní stavby.

 16.5.2007 - Začal pátý ročník architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře

Pátý ročník architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře, kterou již několikátým rokem podporuje akciová společnost HOCHTIEF CZ, byl zahájen 15. května. Soutěž se zaměřuje na rehabilitaci a obnovu veřejných prostranství českých měst, aby jim vrátila jejich krásu. Snaží se přispět k tomu, aby se pro jejich obyvatele i návštěvníky stala místem oblíbených setkávání.

 11.5.2007 - Na Proseku vyroste další administrativní areál

Administrativní budovy rostou v hlavním městě jako houby po dešti. Zřejmě posledním místem, kde jsou ještě volné pozemky pro jejich stavbu, je okolí prodlužované trasy C směrem do Letňan. Developerská společnost J and T Real Estate CZ plánuje výstavbu administrativního areálu v těsném sousedství stanice metra C Prosek. Projekt s názvem Prosek Point Office Center zahrnuje tři budovy s pronajímatelnou plochou cca 25 300 m2. Jeho generálním dodavatelem se stala akciová společnost HOCHTIEF CZ.