Pražský Národní památník na Vítkově projde rekonstrukcí akciové společnosti HOCHTIEF CZ

7.6.2007

Admin

Tisková konference Národního muzea, investora projektu rekonstrukce Národního památníku na Vítkově v Praze, odstartovala ve čtvrtek 7. června jeho realizaci. Dodavatelem stavby se stalo sdružení v čele se stavební společností HOCHTIEF CZ. Druhým členem sdružení se stala společnost Gemma Art, která se bude zabývat restaurátorskými pracemi.

Akciová společnost HOCHTIEF CZ převzala staveniště letos 22. května, dokončení prací je plánováno na jaro roku 2009. Podle slov generálního ředitele Národního muzea, PhDr. Michala Lukeše, je termín slavnostního otevření a zahájení provozu pro veřejnost připravováno na 28. října 2009. 

Jak uvedl Ivan Havel, obchodní ředitel akciové společnosti HOCHTIEF CZ, sdružení zvítězilo v soutěži nabídnutou cenou. Pro HOCHTIEF CZ je rekonstrukce Národního památníku na Vítkově zajímavou zakázkou, na které se mohou projevit bohaté zkušenosti jejích zaměstnanců - podíleli se na mnoha významných rekonstrukcích historických památek po celé ČR. 

Po rekonstrukci se ze současné stavby stane příjemné a otevřené místo, kde bude mít široká veřejnost možnost seznámit se prostřednictvím nejmodernějších muzejnických metod s našimi novodobými dějinami, a vnímat tak symboliku Památníku ve všech souvislostech. Památník ale bude nabízet i další kulturní aktivity a služby.