Tiskové zprávy

 18.10.2016 - Slavnostní otevření stanice HZS a sídla územního odboru Šumperk

Včera byla v Šumperku na Nemocniční ulici slavnostně otevřena nová stanice profesionálních hasičů a sídlo územního oboru Šumperk.

 14.10.2016 - Ovládli jsme soutěž Stavba roku 2016

Společnost HOCHTIEF CZ si ze včerejšího vyhlášení výsledků soutěže „Stavba roku 2016“ odnesla dvě hlavní a dvě zvláštní ceny.

 26.8.2016 - Ministr zemědělství zahájí výstavbu protipovodňových opatření v Břeclavi

V pondělí 29. srpna 2016 v 8:30 bude slavnostně zahájena stavba ochrany města Břeclav před povodněmi. Akce se uskuteční za přítomnosti ministra zemědělství Mariana Jurečky, hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a generálního ředitele Povodí Moravy Jana Hodovského. Investice za 40 mil. Kč potrvá dva roky a nově před povodní ochrání 5 500 obyvatel a majetek ve výši 700 mil. Kč.

 28.7.2016 - Nová kanalizační síť a čistírna odpadních vod slouží 4,5 tisícům obyvatel

Hodějice, 28. 7. 2016 – Dnes byl za účasti předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky, hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a dalších významných hostů slavnostně ukončen důležitý regionální projekt výstavby kanalizační sítě a čistírny odpadních vod na Vyškovsku. Projekt zajistil odkanalizování obcí Hodějice, Němčany, Křižanovice u Bučovic, Heršpice a Nížkovice a odvedení splaškových odpadních vod na novou společnou čistírnu odpadních vod v obci Hodějice.

 21.7.2016 - Nová magnetická rezonance bude sloužit onkologicky nemocným dětem, ale také pacientům s epilepsií

Fakultní nemocnice Brno v červnu 2016 dokončila přístavbu dětského onkologického centra, jež bude sloužit Klinice dětské radiologie (KDR) k vyšetřování dětských onkologických a dalších pacientů. Nový přístroj přispěje ke zlepšení vyšetřování nemocných dětí.

 10.6.2016 - Výsledky akciové společnosti HOCHTIEF CZ za rok 2015

Akciová společnost HOCHTIEF CZ dnes vydala auditovanou účetní závěrku společnosti sestavenou podle českých účetních standardů ke dni 31. prosince 2015.

 9.6.2016 - Letiště Leoše Janáčka má novou řídící věž splňující veškeré moderní požadavky

Mošnov, 9. června 2016 - Slavnostní inaugurací byl dnes oficiálně zahájen provoz nového provozního střediska a letištní řídící věže (TWR Ostrava) na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě. Projekt, který pro investora ŘLP ČR s.p. realizovala společnost HOCHTIEF CZ a. s., završuje program obnovy regionálních letišť. V minulých letech stejný investor vybudoval a úspěšně uvedl do provozu také nová provozní střediska a řídící věže na letištích v Brně a Karlových Varech.

 8.6.2016 - Potrápíme Pražské schody

Společnost HOCHTIEF CZ je již podruhé oficiálním partnerem unikátního závodu horských kol Pražské schody 2016. Mezinárodní závod, na kterém se představí česká i zahraniční bikerská špička, se jede 7. 6. 2016 v historickém centru Prahy. Náročnou trať ještě více ztíží speciální dřevěné překážky, které vznikly v závodě Speciální činnosti v Plané nad Lužnicí.

 1.6.2016 - Nejdelší železniční tunel světa se otvírá

První červnový den se ve Švýcarsku otevírá v pořadí již třetí tunel v 3 100 metrů vysokém horském masivu. Jedná se o nejdelší železniční tunel na světě, měří 57 kilometrů a cestující mají nad hlavou až 2 300 metrů horniny. Projekt za miliardy byl dokončen s ročním předstihem a z pomyslného trůnu sesadil prozatím nejdelší železniční tunel Seikan, který spojuje pod mořem japonské ostrovy Honšu a Hokkaido. Svůj podíl na úspěšnosti projektu století má i stavební koncern HOCHTIEF.

 11.4.2016 - Modernizace tramvajové trati v úseku Koh-i-noor – Kubánské náměstí byla úspěšně dokončena

Praha 11. dubna 2016 – Rekonstrukce tramvajové trati na Vršovické ulici byla dokončena a trať dnes znovu zprovozněna. Zhotovitelem celé rekonstrukce bylo sdružení firem „Společnost pro RTT Vršovická“.