Tiskové zprávy

 24.11.2014 - Roboti odstartovali stavbu nového institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT za 1,38 miliardy Kč

Během dnešního dopoledne došlo v prostorách Technické menzy Českého vysokého učení technického v Praze v Dejvicích ke slavnostnímu aktu poklepání základního kamene budovy Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Slavnostního poklepu se kromě rektora ČVUT prof. Petra Konvalinky, ředitele institutu prof. Vladimíra Maříka, předsedy představenstva společnosti HOCHTIEF CZ Ing. Tomáše Bílka a předsedy představenstva společnosti VCES Ing. Zdeňka Pokorného účastnili také roboti, které univerzita využívá k vědecko-výzkumným a pedagogickým účelům.

 14.11.2014 - V Dolních Vítkovicích bude otevřena Prodloužená Ruská

V pondělí 17. listopadu v 10.00 hodin bude za účasti primátora města Ostravy Tomáše Macury slavnostně otevřena Prodloužená ulice Ruská v areálu Dolní oblasti Vítkovice. Investice statuárního města Ostravy, díky níž se Národní kulturní památka Dolní Vítkovice a Důl Hlubina vlivem snadné dopravní přístupnosti stávají přirozeným městským prostorem, je součástí Integrovaného plánu rozvoje města Ostrava – Pól rozvoje a bude podpořena z fondů EU v rámci Regionálního operačního programu Moravskoslezsko až 85 procenty ze způsobilých nákladů akce.

 21.10.2014 - HOCHTIEF CZ již popáté vyhlášen bezpečným podnikem

Osvědčení „Bezpečný podnik“ dnes převzali z rukou Ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaely Marksové – Tominové a generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce Mgr. Ing. Rudolfa Hahna zástupci společnosti HOCHTIEF CZ. Společnost tak znovu prokázala, že bezpečnost práce patří mezi nejbedlivěji sledované oblasti v životě firmy.

 16.10.2014 - Podpis smlouvy odstartoval výstavbu centra robotiky ČVUT za 1,18 miliardy

Dne 15. října došlo k podpisu smlouvy mezi Českým vysokým učením technickým v Praze a vítězem veřejného výběrového řízení o zakázku stavby Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v celkové hodnotě 1,18 miliardy korun. Smlouva byla podepsána v Betlémské kapli.

 15.9.2014 - Město Litomyšl obdrželo zpátky své klíče od Zámeckého návrší

Akce století, jak ji někteří pozorovatelé nazývali, je u konce. V neděli 14. září předala stavební společnost HOCHTIEF CZ, která zajistila kompletní rekonstrukci jedenácti objektů Zámeckého návrší v Litomyšli, zpět městu symbolických jedenáct klíčů od všech jedenácti zrevitalizovaných částí areálu. Velká část památky UNESCO se tak po více než třech letech rekonstrukce vrací zpět do života a bude opět sloužit veřejnosti.

 3.9.2014 - Plzeň má svůj další unikát: Otevírá první divadlo v porevoluční historii České republiky

Nové divadlo je neoddělitelnou součástí projektu Evropské hlavní město kultury 2015. Po 46 letech nahradí nevyhovující prostory místního Komorního divadla a zároveň je prvním divadlem v České republice postaveným po roce 1989. Návštěvníkům se architektonický a technologický skvost s nepřehlédnutelnou fasádou představil v předpremiéře slavné Smetanovy opery Prodaná nevěsta 1. září, premiéra, přenášená Českou televizí, se ukutečnil v úterý 2. září.

 4.8.2014 - Jak šlo vejce do divadla

Zářijové otevření Nového divadla v Plzni se blíží mílovými kroky a jedním z posledních pomyslných milníků při jeho realizaci se stalo osazení plastiky připomínající oblázek do prostranství mezi provozní a divadelní budovou. „Vajíčko“, jak plastice přezdívají její tvůrci z řad stavbařů a betonářů společnosti HOCHTIEF CZ, muselo urazit dlouhou cestou, než mohlo vizuálně doplnit unikátní červené pohledové betony a bílou fasádu evokující svojí podobou divadelní oponu. A je nutno dodat, že se mu zpočátku na výlet tak trochu nechtělo.

 21.7.2014 - Nový domov pro seniory poskytne až 154 lůžek

Senioři z Kutnohorska už nebudou muset bydlet v pronajatých prostorech. Po více než deseti letech od původního záměru se nanovo spustí stavební práce na rozestavěném objektu Domova seniorů v Uhlířských Janovicích. Objekt, který dostaví společnost HOCHTIEF CZ, poskytne celkem 154 lůžek. Nedokončená hrubá stavba se v příštích dvanácti měsících přemění na moderní pečovatelské zařízení splňující veškerá kritéria pro péči o seniory.

 23.6.2014 - Praha 11 dnes otevřela sportovně rekreační areál Jedenáctka VS

Sportovně rekreační areál Jedenáctka VS se dnes, v pondělí 23. června, otevřel pro veřejnost. Zahájením provozu skončila pro Prahu 11 jedna z nejvýznamnějších investičních akcí v historii Jižního Města. Tři haly, včetně technologií, úprava okolí areálu, ale také vyvolané investice do přeložky inženýrských sítí atd., stály bezmála 500 milionů. Praze 11 se podařilo získat také příspdddděvek od hlavního města, a to ve výši šedesát milionů korun.

 20.6.2014 - Nejobdivovanější stavební společností v ČR je HOCHTIEF CZ

Za účasti prezidenta republiky a řady vrcholových manažerů se na Pražském hradě dnes konalo vyhlášení žebříčku 100 nejvýznamnějších firem ČR. A společnost HOCHTIEF CZ je opět v první stovce. Již dříve byly ale vyhlášeny výsledky prestižní soutěže 100 obdivovaných firem České republiky roku 2014, kde nehrají roli kvantitativní, ale kvalitativní údaje. A v odvětví „Stavebnictví“ se nejobdivovanější společností v roce 2014 stala právě společnost HOCHTIEF CZ a. s.