Nejobdivovanější stavební společností v ČR je HOCHTIEF CZ

20.6.2014

Michal Talian

Za účasti prezidenta republiky a řady vrcholových manažerů se na Pražském hradě dnes konalo vyhlášení žebříčku 100 nejvýznamnějších firem ČR. A společnost HOCHTIEF CZ je opět v první stovce. Již dříve byly ale vyhlášeny výsledky prestižní soutěže 100 obdivovaných firem České republiky roku 2014, kde nehrají roli kvantitativní, ale kvalitativní údaje. A v odvětví „Stavebnictví“ se nejobdivovanější společností v roce 2014 stala právě společnost HOCHTIEF CZ a. s.

Téměř tisícovku přihlášených firem posuzovali nezávislí hodnotitelé z řad manažerů, analytiků, akademiků a představitelů státní správy. Hodnotili inovace, kvalitu managementu, vztah ke společnosti a k životnímu prostředí, kvalitu produktu, finanční spolehlivost a další kritéria bez souvislostí s číselně měřitelnými kritérii (tržby, zisk, počet zaměstnanců atd.).
 
Umístění na první příčce mezi stavebními společnostmi v soutěži vyhlašované Sdružením CZECH TOP 100 jenom potvrzuje fakt, že naší společnosti se úspěšně daří vypořádat se se současnou obtížnou situací ve stavebnictví. Kromě finanční stability je pro nás důležitý férový vztah k našim zákazníkům. Máme nulovou toleranci k neetickému chování, což pozitivně ovlivňuje naše zastupování celého oboru stavebnictví. Tímto chováním nadále propagujeme odkaz svého zakladatele Tomáš Bati, který naši společnost založil jako jednu se svých stavebních divizí v roce 1939.
 
Akciová společnost HOCHTIEF CZ má pevné postavení na českém trhu, zejména v oblasti pozemního a dopravního stavitelství. Prostřednictvím svých pěti divizí realizovala řadu významných projektů, mimo jiné Národní integrované středisko řízení letového provozu v Jenči u Prahy, Multifunkční stadion SK Slavia v Praze, Fakultu elektrotechniky a informatiky VŠB-TU v Ostravě nebo rekonstrukci Národního památníku na pražském Vítkově. Společnost se podílela i na výstavbě Lochkovského tunelu a mostu na vnějším pražském okruhu, na realizaci tunelu Blanka nebo rekonstrukci pojezdové dráhy TWY D na Letišti Václava Havla. V současnosti společnost spolupracuje na prodloužení trasy metra V. A, kde realizuje část tunelů a dvě stanice. Od roku 2000 se věnuje také developerským projektům.
 
HOCHTIEF CZ může čerpat nejen z vlastní historie a expertízy, ale už patnáct let má otevřené dveře i ke 140 letům zkušeností svého mateřského koncernu, který je jedním z nejvýznamnějších světových nadnárodních stavebních společností. Koncern HOCHTIEF zaměstnává téměř 80 000 zaměstnanců a v roce 2012 dosáhl obratu přesahujícího 25 mld. eur. Dlouhodobě se řadí mezi přední společnosti zabývající se stavební a příbuznou činností. V obratu generovaném mimo domovskou zemi mu dlouhodobě patří první pří