HOCHTIEF

Tiskové zprávy

 27.3.2007 - Tým HOCHTIEF CZ reprezentoval na Hervis Firemním 1/2 maratonu

Zájemci o maratonský běh se v sobotu 24. března mohli zúčastnit akce s názvem Hervis 1/2 Firemní maraton, který měřil 21,0975 km. Jeden z týmů tvořili i pracovníci centrály a divize Praha akciové společnosti HOCHTIEF CZ: Petr Krčmář, Petr Izák, Marcel Zámboj a David Lácha. Museli být čtyři, protože akce byla štafetovým závodem, kdy každý ze závodníků uběhl 5,275 km.

 14.3.2007 - Fotbalový stadion SK Slavia Praha se začíná rýsovat

Stavba multifunkčního fotbalového stadionu SK Slavia Praha v Edenu byla zahájena v polovině září loňského roku převzetím staveniště generálním dodavatelem, akciovou společností HOCHTIEF CZ. Společně s investorem projektu, společností E-SIDE PROPERTY Limited, se 16. října 2006 uskutečnilo slavnostní poklepání na základní kámen, které předznamenalo zahájení zemních prací. Hrubá stavba bude dokončena letos v září, předání dokončené stavby je plánováno na jaro 2008.

 

 13.3.2007 - Skládka v Úholičkách prošla rekultivací

Divize Dopravní stavby akciové společnosti HOCHTIEF CZ přispěla ke zlepšení životního prostředí rekultivací skládky v Úholičkách v okrese Praha-západ. Cílem projektu bylo zmenšení nezakryté plochy skládky a produkce průsakových vod a postupné začlenění skládky do okolního prostředí. Stavba pro investora, společnost Regios, byla zahájena v listopadu loňského roku a bude dokončena letos v dubnu.

 

 12.3.2007 - Jindřichův Hradec má novou porodnici

Aby se zařadila mezi moderní evropská zařízení, rozhodla se Nemocnice Jindřichův Hradec postupně zrekonstruovat svá pracoviště. V první etapě, kterou realizovala naše společnost v roce 2005, byla upravena budova zahrnující oční, ušní, nosní a krční oddělení. Divize Morava společnosti HOCHTIEF CZ jako generální dodavatel stavby nyní dokončila druhou etapu, která budoucím maminkám nabídne špičkové ošetření. V rekonstruovaném prostoru jsou porodní sály a lůžkové oddělení, úrovní srovnatelné s jinými pracovišti v Evropě.

 

 5.3.2007 - Končí práce na horkovodu v Českých Budějovicích

Na první pohled to tak nevypadá, ale přechod z parního na horkovodní systém vytápění je přínosem k ochraně životního prostředí. Horkovody snižují tepelné ztráty, a mají tak příznivý dopad i na jejich finanční provoz. Stejně je tomu i u budování horkovodního systému s horkovody v délce cca 4 km, které nahradily původní parní systém na českobudějovických sídlištích Máj a Šumava.

 

 6.2.2007 - Stadion v Edenu roste ze země

Na stavbě multifunkčního fotbalového areálu SK Slavia Praha v Edenu byl v pondělí 5. února 2007 vztyčen první sloup. Stavební práce pokračují podle harmonogramu.

 

 1.2.2007 - Personální změna na pozici člena představenstva HOCHTIEF CZ a. s.

Na pozici člena představenstva akciové společnosti HOCHTIEF CZ dochází od 1. února 2007 k personální změně.

 

 30.1.2007 - Ski areál Peklák přivítal první lyžaře

Letošní zima lyžařům příliš nepřeje – sněhu je poskrovnu a jakmile ho trochu napadne, hned jsou naše zimní střediska plná nadšenců, kteří si ho chtějí alespoň na chvíli užít. Podobně na tom byla i oblast kolem České Třebové. Sotva byl ale dokončen nový ski areál Peklák na západním okraji České Třebové, napadl nový sníh. A tak se mohly poslední zkoušky lyžařského vleku v sobotu 27. ledna konat už „naostro“ za účasti skutečných návštěvníků.

 

 29.1.2007 - Čtvrtý ročník soutěže o Cenu Petra Parléře byl slavnostně uzavřen

Na závěr čtvrtého ročníku architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře byly ve čtvrtek 25. ledna slavnostně předány ceny vítězům ve všech kategoriích. V reprezentačních prostorách města Prahy na Mariánském náměstí přítomné přivítala moderátorka Martina Kociánová, společně s pražským primátorem Pavlem Bémem.

 23.1.2007 - HOCHTIEF CZ předal Městské části Praha 11 nové velkokapacitní garáže

Investor stavby, Městská část Praha 11, v úterý 23. ledna slavnostně převzal dokončenou stavbu velkokapacitního hlídaného parkoviště ve Vojtíškově ulici. Nabídne tak atraktivní řešení chybějících parkovacích stání obyvatelům své městské části. Generálním dodavatelem stavby byla akciová společnost HOCHTIEF CZ, která s její realizací začala v září loňského roku.