HOCHTIEF CZ zahájila stavbu administrativního centra Prosek Point Office Center

6.6.2007

Admin

V úterý 5. června v podvečer byl slavnostně položen základní kámen projektu administrativního komplexu s názvem Prosek Point Office Center.

Hostům se věnovala moderátorka Michaela Dolinová, která na Proseku sama bydlí, a tak byla přirozeně zvědavá, jak se bude tato pražská čtvrť dál vyvíjet. Hosty přišli pozdravit představitelé radnice Prahy 9, přítomni byli pochopitelně také představitelé investora, společnosti Prosek Point, a developera J and T Real Estate CZ. Za generálního dodavatele tu byl ředitel divize Praha akciové společnosti HOCHTIEF CZ, Ing. Luděk Vondrášek - uvedené divizi byla svěřena realizace projektu. 

O své představy se s hosty přišel podělit i architekt projektu, Ing. arch. Karel Mrázek z Architektonického ateliéru KAAMA. Prozradil, že na projektu pracuje už od roku 2004, kdy zpracoval několik jeho variant od polyfunkčního domu blokového typu až po variantu dvou administrativních domů. Nakonec zvítězil návrh komplexu složeného ze tří administrativních objektů, vhodně zasazených do okolní zeleně. 

Staveniště budoucího komplexu bylo předáno letos 2. května, další týden začaly přípravné práce a 28. května byly zahájeny první zemní práce. Investor předpokládá, že hrubá stavba prvního objektu bude dokončena na konci letošního roku. Dokončení celého projektu je naplánováno do tří postupných etap, konečné datum je stanoveno na polovinu roku 2009. 

Projekt Prosek Point Office Center bude stát v těsném sousedství stanice metra C Prosek na trase směrem do Letňan. Jde o administrativní komplex s pronajímatelnou plochou cca 25 300 m2. Jeho investorem je společnost Prosek Point, developerem J and T Real Estate CZ, a generálním dodavatelem se stala akciová společnost HOCHTIEF CZ.