HOCHTIEF

Tiskové zprávy

 20.2.2006 - Úspěšně jsme obnovili certifikát EMS

V závěru minulého týdne se v akciové společnosti HOCHTIEF VSB konal audit certifikační společnosti Stavcert pro oblasti systému řízení jakosti, ochrany životního prostředí a BOZP. Auditoři navštívili některá pracoviště na divizích, kde se zaměřili na vybrané procesy servisních úrovní, opravárenskou dílnu a realizaci stavby bytového domu U Trojice v Českých Budějovicích. Auditoři pokračovali i v Praze, kde prověřovali zejména systémové procesy centrály společnosti.

 15.2.2006 - Stavíme další čistírnu odpadních vod

V posledních letech se daří investovat do rekonstrukcí čistíren odpadních vod a kanalizací českých měst, a to zejména díky finančním příspěvkům Evropské unie. Jeden z těchto projektů začal v loňském roce svoji realizaci ve dvouměstí Sedlec – Prčice.

 1.2.2006 - Ceny Petra Parléře jsou rozdány

V prostorách Valdštejnského paláce v Praze byly 25. ledna vyhlášeny výsledky 3. ročníku Ceny Petra Parléře, architektonické soutěže o originální řešení veřejných prostranství. Jde o akci, kterou HOCHTIEF VSB podporuje, protože se chce podílet na budoucí podobě českých měst.

 31.1.2006 - Usedlost Šafránka dostala nový kabát

Kdo by si nedokázal představit byty v původní usedlosti ze 14. století, pak by se měl zajít podívat na Šafránku. HOCHTIEF VSB divize 8, tu v minulých dnech dokončila rekonstrukci usedlosti a podle architektonického návrhu Arch. Václava Lukase sem zasadila zajímavé byty pro náročné vlastníky.

 26.1.2006 - Příprava na zahájení stavebních prací na části pražského silničního okruhu začala podpisem smlouvy

Část vnějšího pražského silničního okruhu mezi Slivencem a Lahovicemi má již od 9. září loňského roku svého dodavatele. Stalo se jím Sdružení stavebních společností STRABAG a.s. (34 % ve sdružení), HOCHTIEF Construction AG (33 % ve sdružení) a Max Bögl a Josef Krýsl, kom. spol. (33 % ve sdružení). Investorem projektu je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Uvedená část bude jedním z úseků chystaného jihozápadního okruhu Prahy mezi D1 a D5.

 24.1.2006 - Petřín zkrásní pod našima rukama

Cesta a přilehlá schodiště u Lobkovické zahrady sice nejsou zakresleny v katastrální ani technické mapě chráněného území veřejného parku Petřín, přesto je bude HOCHTIEF VSB spolu s ohradní zdí zahrady rekonstruovat. Místo již nevyhovovalo bezpečnostním normám, a tak se investor - Magistrát hl. m. Prahy - rozhodl daný prostor zkultivovat. Petřín je často navštěvovaným místem, kterému další historicky zajímavý prostor jen prospěje.

 23.1.2006 - Byty v Praze 8 - Bohnicích čekají na své nové majitele

Výstavbu nového pětipodlažního bytového domu zahájila v prosinci 2004 divize 8. V současné době je stavba dokončena – od února letošního roku již budou byty připraveny pro své nové majitele.

 20.1.2006 - Odbory jsou spokojené

Příloha číslo 1 ke kolektivní smlouvě HOCHTIEF VSB, řešící mzdové tarify pro rok 2006, byla podepsána 18. ledna. Vzhledem k tomu, že Vláda ČR zvyšuje minimální mzdu pro rok 2006 ve dvou krocích, odpovídá tomu i obsah uvedené přílohy kolektivní smlouvy - zástupci odborů a představitelé HOCHTIEF VSB se dohodli na minimálních tarifech pro první pololetí (platné od 1. 1. 2006) a také pro druhé pololetí (platné od 1. 7. 2006). Meziroční nárůst minimálních tarifů byl dohodnut ve výši 6,6 %.

 16.1.2006 - HOCHTIEF VSB má opětovně potvrzenou úroveň ratingu

HOCHTIEF VSB má závěrem roku 2005 opakovaně potvrzený rating, a to společností CRA Rating Agency, členem skupiny Moody´s Investory Service affiliate - pro krátkodobý rating na úrovni czP-2 a dlouhodobý rating na úrovni Baa/czA-.

 3.1.2006 - Rekonstrukce Hangáru B je v dvouměsíčním předstihu

Na letišti Praha Ruzyně – Terminál Jih v těchto dnech probíhá rekonstrukce Hangáru B. Investorem je ČSA, přičemž HOCHTIEF VSB provádí tuto zakázku prostřednictvím své stavební divize 8.