Tiskové zprávy

 6.6.2006 - HOCHTIEF VSB dokončil rekonstrukci Tovární ulice v Českém Krumlově

V průmyslové zóně v Českém Krumlově dokončila akciová společnost HOCHTIEF VSB jako generální dodavatel rekonstrukci Tovární ulice – uvedená komunikace navazuje na kruhovou křižovatku silnice 1/34 odbočující do průmyslové zóny na území města. Investorem projektu je Město Český Krumlov, objem zakázky je cca 57 mil. Kč. Stavbu bylo možné realizovat díky dotaci, kterou Město Český Krumlov získalo prostřednictvím agentury Czechinvest.

 5.6.2006 - Získali jsme ověření podle programu EMAS

Ověřování Environmentálního prohlášení podle programu EMAS, který byl vyhlášen Nařízením č. 761/2001 Evropského parlamentu a Rady (ES), se v naší společnosti uskutečnilo 29. května letošního roku. Vedla ho firma STAVCERT Praha, která letos v únoru prováděla také recertifikaci systému environmentálního managementu podle revidované ČSN EN ISO 14001:2005, ve které jsme byli úspěšní a na kterou toto ověřování navázalo.

 2.6.2006 - Frýdek Místek bude soudit v novém

Budova Okresního soudu ve Frýdku-Místku byla postavena v devadesátých letech minulého století. Její prostory ale již neodpovídají potřebám náročného provozu – není dostatek jednacích místností, scházejí kanceláře pro odborně administrativní zaměstnance a prakticky všichni soudci sedí v kancelářích po dvou.

 25.5.2006 - Začíná stavba jihozápadní části Pražského okruhu mezi Lahovicemi a Slivencem

Dnešním dnem slavnostně začala výstavba části Pražského okruhu - vnějšího silničního okruhu kolem Prahy mezi Lahovicemi a Slivencem. Tato část, která má v systému značení staveb Pražského okruhu název Stavba č. 514 Lahovice Slivenec, je prvním z úseků chystaného propojení dálnic D1 (ve směru na Brno) a D5 (ve směru na Plzeň). Celé propojení dále tvoří připravované stavby č. 512 Dálnice D1 – Vestec, stavba č. 513 Vestec – Lahovice a již provozovaný úsek, stavba č. 515 mezi Slivencem a Třebonicemi. Dodavatelem stavby je Sdružení stavebních společností STRABAG a.s. (vedoucí účastník sdružení s podílem 1/3 ve sdružení), HOCHTIEF Construction AG (1/3 ve sdružení) a MAX BÖGL & JOSEF KRÝSL, kom. spol. (1/3 ve sdružení). Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Projekt si vyžádá investici ve výši 8,9 mld. Kč.

 

 24.5.2006 - ROBERT BOSCH už zase může vyrábět součástky pro auta

Pro závod ROBERT BOSCH v Českých Budějovicích pracovala akciová společnost HOCHTIEF VSB s malými přestávkami už od roku 1992. Šlo o jednotlivé menší projekty, zatímco teď převezme investor dokončenou výrobní halu s logistickým centrem pro výrobu komponent pro automobilový průmysl.

 23.5.2006 - Frekventované místo v Brně dostane nový kabát

Oprava a rekonstrukce domu v Joštově ulici č. 7 v Brně byla odstartována v dubnu tohoto roku. Realizace generálním dodavatelem HOCHTIEF VSB, divizí 1, je řízena projektovým týmem ve složení František Zeman, stavbyvedoucí Ludvík Haviger a mistr Zdeněk Vavřina.

 18.5.2006 - Pomohli jsme vyčistit břehy Orlíku

Akce čištění břehů přehrady Orlík, která se konala v sobotu 13. května, měla u veřejnosti velký ohlas. Zúčastnilo se jí 813 dobrovolných sběračů, kteří břehy nádrže vyčistili od plastů, skla, plechovek a dalších nepatřičných odpadků. Společnost HOCHTIEF VSB ji podpořila zapůjčením nákladních automobilů, které odpadky odvážely, ale také financemi.

 15.5.2006 - Lobkovická zahrada znovu rozkvetla

Cesta a přilehlá schodiště u Lobkovické zahrady sice nejsou zakresleny v katastrální ani technické mapě chráněného území veřejného parku Petřín, přesto je HOCHTIEF VSB spolu s ohradní zdí zahrady rekonstruuje. Místo již nevyhovovalo bezpečnostním normám, a tak se investor - Magistrát hl. m. Prahy - rozhodl daný prostor zkultivovat. Petřín je často navštěvovaným místem, kterému další historicky zajímavý prostor jen prospěje.

 12.5.2006 - Ubytování personálu ustoupí hladovým studentům

Projekt rekonstrukce objektu stravovacího zařízení ve výcvikovém středisku Albeř UK Praha u rybníka Osika zahájí realizaci od června letošního roku HOCHTIEF VSB divize 1, provoz 1 pod vedením Ing.Františka Boháče. Novostavba stravovacího zařízení pro investora UK Praha – Správa budov a zařízení – zkvalitní podmínky pro studenty celé univerzity, jiných vysokých škol a ostatních rekreantů. Hodnota zakázky je téměř 19 miliónů korun.

 29.4.2006 - Patříme k obdivovaným firmám v ČR

Letošní osmý ročník soutěže 100 obdivovaných firem ČR, kterou každoročně vyhlašuje společnost CZECH TOP 100, přinesla umístění také naší společnosti.