HOCHTIEF VSB dokončil rekonstrukci táborského zimního stadionu a dodal mu nové opláštění

15.11.2006

Admin

Slavnostní předání dokončené rekonstrukce a dodávky opláštění zimního stadionu v Táboře se koná dnes, ve středu 15. listopadu 2006. Projekt byl zahájen v červnu letošního roku a jeho dokončení trvalo pouhých pět měsíců. Investorem projektu bylo město Tábor, generálním dodavatelem akciová společnost HOCHTIEF VSB.

Součástí provedených prací byla zejména výměna obvodového pláště budovy, instalace markýz nad hlavními schody, vybudování nové klubovny hráčů a sociálních zařízení, provedení akustických úprav v hale a doplnění vzduchotechniky do celého objektu. 

Původní ocelová konstrukce, na které byly zavěšeny skleněné profily, byla sanována a nově doplněna o vodorovný rošt. Na konstrukci, ošetřenou nátěrem, pak stavbaři zavěsili nové obvodové sendvičové panely z ocelového pláště, vyplněného minerální plstí. 

Na konstrukci stadionu byla ukotvena táhla, která nesou nové markýzy nad hlavními vstupy do stadionu. Jde o kombinaci ocelových svařovaných profilů a čirého bezpečnostního skla. Celé markýzy barevně zvýrazňují vstupy sytě červenou barvou. 
Původní rozhlasové kabiny byly také vybourány a na jejich místě vyrostla nová klubovna pro hráče. Je umístěna v horní části hlediště stadionu a je převážně prosklená, aby hráči měli dostatečný vizuální kontakt s hrací plochou. 

Vzhledem k tomu, že zimní stadion měl nepříjemné akustické dozvuky, zejména v průběhu sportovních zápasů, do haly byly nově instalovány akustické obklady boční severní a jižní strany. Sportovní zážitek pro hráče i návštěvníky tak bude mnohem příjemnější. 

Také místní vzduchotechnika se dočkala dokončení, protože již nevyhovovala přísným technickým parametrům a požadavkům na provoz. Týká se vzduchotechnického rozvodu nad kluzištěm i hledištěm a rozvodu v prostoru sociálního zařízení, včetně nových strojoven, které jsou vestavěny do východního i západního ochozu. 
Stadion v novém provedení bude v provozu od zítřejšího dne, tedy od 16. listopadu 2006. Zahájí prvním sportovním zápasem v sobotu 18. listopadu od 17.30 hodin.