Aktuality

 6.12.2007 - V Edenu byl Mikuláš s čerty i anděly

Na budoucí stadion SK Slavii Praha se ve středu přišel na děti i dospělé podívat Mikuláš s nebeským i pekelným doprovodem.

 6.12.2007 - Multifunkční areál Eden

Generálním dodavatelem multifunkčního areálu Eden se stala akciová společnost HOCHTIEF CZ. Po podpisu smlouvy se společností E Side Property Limited 8. září loňského roku převzala o měsíc později staveniště a zahájila zemní práce. Na základní kámen poklepali čestní hosté 16.října.

 29.10.2007 - Fotbalový stadion SK Slavia Praha dostal první díl střechy

Montáž ocelové konstrukce střechy budoucího fotbalového stadionu SK Slavia Praha v Edenu byla zahájena ve středu 29. srpna v 10 hodin dopoledne. Obrovský jeřáb zvedl jeho první část vážící 38 tun. Celková hmotnost střechy je 1300 tun – skládá se z jedenácti částí.

 10.10.2007 - Cena HOCHTIEF CZ – prostor pro život v rámci architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře zná svého vítěze

Letošní V. ročník soutěže o Cenu Petra Parléře byl před několika dny uzavřen a vyhodnocen. Zaznamenal rekordní počet studií. Do uzávěrky soutěže, která byla v pondělí 24. září 2007, došlo celkem 40 architektonických studií. Rovněž počet vyzvednutých podkladů byl rekordní.

 9.10.2007 - Den otevřených dveří v Edenu se nekoná

Den otevřených dveří v Edenu, zveřejněný Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR, se v termínu 13. 10. 2007 (sobota) nekoná.

 9.10.2007 - HOCHTIEF CZ vydal první číslo svého magazínu

První číslo externího magazínu, který pro své partnery vydala akciová společnost HOCHTIEF CZ, vyšlo v pondělí 24. září. Nese název HorizonT – má tak připomínat souvislost se slovem HOCHTIEF.

 20.9.2007 - HOCHTIEF CZ podporuje letošní Ekofilm

Ekofilm je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem svého druhu v Evropě a je členem sdružení festivalů o životním prostředí ECOmove International. Letošní ročník je již 33. v pořadí a nese název Mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví.

 18.9.2007 - HOCHTIEF CZ daroval zrekonstruovaný zahradní altán Domovu sv. Karla Boromejského

Zahradní altán Domova sv. Karla Boromejského v Praze – Řepích zrekonstruovala a v neděli 16. září Domovu darovala akciová společnost HOCHTIEF CZ. K předání došlo v průběhu benefičního koncertu hudebních skupin Laura a její tygři a Jana Koubková Quartet přímo v areálu Domova.

 4.9.2007 - Fotbalový stadion pražské Slavie bude mít svou síň slávy

Ve druhém patře budoucího stadionu, v centrální pozici západního křídla areálu, bude síň slávy věnovaná slavným okamžikům pražského Edenu i Slavie. Stane se součástí luxusního salonku pro čestné hosty. Projekt pamatuje i na koncepci hlavní vstupní haly objektu.

 31.8.2007 - HOCHTIEF CZ pomáhá lidem s epilepsií

Málokdy si uvědomíme, že je kolem nás mnoho těch, kteří jsou postiženi různými nemocemi a kteří potřebují pomoc od nás – zdravých. Jednou takovou skupinou jsou lidé trpící epilepsií. Někteří z nich se sdružují v občanském sdružení Společnost "E", která se snaží měnit pohled lidí na uvedené onemocnění a zlepšit postavení a roli pacientů ve společnosti. Předsudky a mýty o nemoci leckdy brání zařazení nemocných lidí do společnosti. Akciová společnost HOCHTIEF CZ se rozhodla podat pomocnou ruku prostřednictvím finanční podpory. Jako silná společnost si uvědomuje svoji odpovědnost za budoucnost prostředí, ve kterém se pohybuje a podniká.