Aktuality

 6.4.2014 - Zvednutí mostu na D5

Rudná - Pracovníci z divize Dopravní stavby vzvedli levý dálniční most (ve směru do Prahy) na dálnici D5 na exitu 5 Rudná. Naši pracovníci zvedali dálniční most o třech polích, tvořený prefabrikovanými I nosníky z dodatečně předpínaného betonu. Krajní pole mají rozpětí 18 m a  hmotnost 300 t, střední pole je dlouhé 30m a váží 500 t.

 2.4.2014 - Výstavba ovocnářského institutu pokročila o významný krok vpřed

Holovousy - Symbolickou poslední betonáží dokončili stavbaři dodavatelského sdružení JABLKO, hrubou stavbu Ovocnářského ústavu ve východočeských Holovousích. Úvodní slovo a poděkování za dosavadní práci pronesl zástupce investora Ing. Jaroslav Vácha a Vilém Tvrdík, bezpečnostní ředitel HOCHTIEF CZ v nejvyšším patře hlavní budovy, kde byla taktéž vztyčena Glajcha.

 13.3.2014 - Historické budovy klášterního hospodářského dvora v Plasích získají nový kabát

Plasy - Sdružení společností HOCHTIEF CZ a GEMA ART se postará o revitalizaci bývalého hospodářského dvora, který je součástí rozsáhlého historického areálu plaského kláštera. Projekt je financovaný z fondů EU prostřednictvím Integrovaného operačního programu a spadá do správy Národního technického muzea.

 

 6.3.2014 - Lití unikátního červeného pohledového betonu na Novém divadle v Plzni je dokončeno

Plzeň – Poslední kubíky unikátního červeného pohledového betonu včera naplnily bednění na fasádě plzeňského Nového divadla. Pracovníci společnosti HOCHTIEF CZ tak završili 160denní pracovní úsilí na fasádě, která divadelnímu objektu dominuje. V průběhu 114 jednotlivých betonáží bylo na stavbu denně dodáváno 2,5 až 8 m3 betonu barveného anorganickým pigmentem na bázi červeného oxidu železa. Pigment byl po moři dovezen až z USA.

 9.1.2014 - Dokončili jsme novou výrobní halu pro společnost Kiekert

Přelouč - Divize Pozemní stavby Morava společnosti HOCHTIEF CZ slavnostně předala novou výrobní halu společnosti Kiekert AG, která se řadí mezi přední německé výrobce inovačních technologií zámkových systémů pro globální automobilový průmysl. Po skončení výstavby, která trvala devět měsíců, byl tento závod na výrobu zámků rozšířen o zhruba 10 000 metrů čtverečních výrobní plochy.

 

 27.11.2013 - Pro příští sezonu jsme připravili dvě nové cyklostezky

Horní Planá – zástupci města zástupci města, zástupci dodavatele - stavební společnosti HOCHTIEF CZ a. s. a zástupci partnerských a financujících organizací se sešli na břehu Lipna na slavnostním uvedení do provozu dvou nových cyklostezek.

 

 12.11.2013 - Divize Dopravní stavby úspěšně dokončila rekonstrukci tramvajové tratě Poděbradská

Praha – Zástupci akciové společnosti HOCHTIEF CZ,  Dopravního podniku hl. m. Prahy, Magistrátu hl. m. Prahy se zúčastnili slavnostního uvedení nově zrekonstruované tramvajové tratě v Poděbradské ulici do zkušebního provozu.

 

 15.10.2013 - Přestřižení pásky na dokončeném Centru diagnostiky zoonóz

Brno – Zástupci Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně a zástupci dodavatele akciové společnosti HOCHTIEF CZ slavnostně otevřeli nově dokončený pavilon pod názvem Centrum diagnostiky zoonóz.

 6.9.2013 - Dokončili jsme rekonstrukci klubu Pramínek

PRAHA -  V první polovině tohoto roku zrealizovala společnost HOCHTIEF CZ  pro MČ Praha 7stavební úpravy a modernizaci klubu Pramínek, který je určen rodičům a dětem od dvou let.

 28.8.2013 - Dokončení konstrukce nové lávky ve Vlašimi se blíží

VLAŠIM – Stavbaři ze společnosti HOCHTIEF CZ dnes pomocí jeřábu osadili novou lávku přes řeku Blanici v centru Vlašimi.