Aktuality

 4.10.2014 - Takové byly dny otevřených dveří v Praze a Ostravě

První říjnová sobota se nesla ve znamení dvou Dní otevřených dveří na projektech naší společnosti. V Ostravě – Vítkovicích se veřejnosti otevřel právě rekonstruovaný Městský stadion a v Praze dokončovaná stanice metra Nemocnice Motol.

 26.9.2014 - Pavilon chirurgických oborů ve Frýdku-Místku přivítal návštěvu z magistrátu

Ačkoli do dokončení nového pavilonu zbývá ještě přibližně devět měsíců, stavba již nyní přitahuje pozornost veřejnosti i státní správy. Návštěvu impozantní rozestavěné budovy, jejímž dominantním prvkem je střešní heliport, si proto nenechali ujít ani zástupci města.

 15.9.2014 - Město Litomyšl obdrželo zpátky své klíče od Zámeckého návrší

Akce století, jak ji někteří pozorovatelé nazývali, je u konce. V neděli 14. září předala stavební společnost HOCHTIEF CZ, která zajistila kompletní rekonstrukci jedenácti objektů Zámeckého návrší v Litomyšli, zpět městu symbolických jedenáct klíčů od všech jedenácti zrevitalizovaných částí areálu. Velká část památky UNESCO se tak po více než třech letech rekonstrukce vrací zpět do života a bude opět sloužit veřejnosti.

 3.9.2014 - Plzeň má svůj další unikát: Otevřelo se první divadlo v porevoluční historii České republiky

Nové divadlo je neoddělitelnou součástí projektu Evropské hlavní město kultury 2015. Po 46 letech nahradí nevyhovující prostory místního Komorního divadla a zároveň je prvním divadlem v České republice postaveným po roce 1989. Návštěvníkům se architektonický a technologický skvost s nepřehlédnutelnou fasádou představil v předpremiéře slavné Smetanovy opery Prodaná nevěsta 1. září, premiéra, přenášená Českou televizí, se konala 2. září.

 21.7.2014 - Nový domov pro seniory poskytne až 154 lůžek

Senioři z Kutnohorska už nebudou muset bydlet v pronajatých prostorech. Po více než deseti letech od původního záměru se slavnostním poklepem na základní kámen 21. 7. 2014 nanovo spustily stavební práce na rozestavěném objektu Domova seniorů v Uhlířských Janovicích. Objekt, který dostaví společnost HOCHTIEF CZ, poskytne celkem 154 lůžek. Nedokončená hrubá stavba se v příštích dvanácti měsících přemění na moderní pečovatelské zařízení splňující veškerá kritéria pro péči o seniory.

 23.6.2014 - Obyvatelé Prahy 11 mají svůj vodní svět

Sportovně rekreační areál Jedenáctka VS se dnes, v pondělí 23. června, otevřel pro veřejnost. Zahájením provozu skončila pro Prahu 11 jedna z nejvýznamnějších investičních akcí v historii Jižního Města. Tři haly, včetně technologií, úprava okolí areálu, ale také vyvolané investice do přeložky inženýrských sítí atd., stály bezmála 500 milionů. Praze 11 se podařilo získat také příspěvek od hlavního města, a to ve výši šedesát milionů korun.

 19.6.2014 - Nejobdivovanější stavební společností v ČR je HOCHTIEF CZ

Za účasti prezidenta republiky a řady vrcholových manažerů se na Pražském hradě dnes konalo vyhlášení žebříčku 100 nejvýznamnějších firem ČR. A společnost HOCHTIEF CZ je opět v první stovce. Již dříve byly ale vyhlášeny výsledky prestižní soutěže 100 obdivovaných firem České republiky roku 2014, kde nehrají roli kvantitativní, ale kvalitativní údaje. A v odvětví „Stavebnictví“ se nejobdivovanější společností v roce 2014 stala právě společnost HOCHTIEF CZ a. s.

 18.6.2014 - Největší zakázka v oblasti výstavby silnic a dálnic v historii HOCHTIEF CZ zahájena

Slavnostním poklepem základního kamene včera odstartovala výstavba dálničního obchvatu města Žilina. Poklepu se zúčastnili slovenský ministr dopravy Ján Počiatek, generální ředitel Národnej diaľničnej spoločnosti Milan Gajdoš, župan Žilinského samosprávného kraje Juraj Blanár i primátor města Žilina Igor Chuma. Naše společnost byla zastoupena výkonným ředitelem Tomášem Korandou.

 13.6.2014 - Divize Pozemní stavby Morava slaví další úspěch v prestižní soutěži

Společnost HOCHTIEF CZ získala speciální ocenění - Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za projekt Novostavby pavilonů v areálu Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava.

 6.6.2014 - Výkon akciové společnosti HOCHTIEF CZ vzrostl za loňský rok o 17%

Akciová společnost HOCHTIEF CZ letos s předstihem vydala auditovanou účetní závěrku společnosti sestavenou podle českých účetních standardů ke dni 31. prosince 2013.