Aktuality

 24.3.2015 - Slavnostní zahájení výstavby nového depozitáře NFA

Na základní kámen stavby, která je financována z programu ministerstva kultury určeného na péči o národní kulturní poklad, poklepal 24. března ministr kultury, pan Daniel Herman. Budova se bude nacházet v obci Hradištko v okrese Praha-západ na parcele stávajících depozitářů NFA ze 70. a 90. let.

 23.3.2015 - Úpravy toku řeky Blanice se staly vodohospodářskou stavbou roku

Zástupce společnosti HOCHTIEF CZ převzal v pátek 20. března 2015 z rukou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky a ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce ocenění Vodohospodářská stavba roku 2014.

 12.3.2015 - Barborka již drží ochrannou ruku na tunelem Považský Chlmec

Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

 5.3.2015 - Světové filmové dědictví dostane nový příbytek

Smlouvu na výstavbu nového depozitáře Národního filmového archivu (NFA) 5. března 2015 podepsali jeho zástupci s dodavatelskou společností HOCHTIEF CZ. Úložiště za více než 100 mil. Kč vyroste ve středočeské obci Hradištko. Stavět se začne v půlce března.

 2.3.2015 - HOCHTIEF AG je na správné cestě: výrazně zlepšil zisk a cash flow

Koncern HOCHTIEF AG vydal tiskovou zprávu rekapitulující podnikání skupiny v roce 2014 a výhled do příštího období.

HOCHTIEF dokončil úspěšný rok, který znamenal důležité změny v obchodním portfoliu: „Značně jsme posílili rozvahu a zvýšili kvalitu zisku, a tak jsme vytvořili základ pro udržitelné zlepšení výnosů,” uvedl předseda představenstva Marcelino Fernández Verdes. „Čísla ukazují, že se HOCHTIEF výrazně zlepšil ve své hlavní činnosti.” Po očištění od jednorázových položek (jako je zbavení se některých aktivit a restrukturalizace výdajů) provozní čistý zisk tak vzrostl o 46 % na 252 milionů eur (2013: 173 milionů eur). To je nad horní hranicí rozsahu naší predikce mezi 225 miliony eur a 250 miliony eur. K tomuto nárůstu přispěly všechny divize.

 16.2.2015 - Tuneláři na Slovensku se chystají na zahájení ražeb

Po fázi intenzivní projektové přípravy se v podmínkách žlutého FIDICu naplno rozbíhají práce na jednom z našich nejvýznamnějších projektů, dálnici D3 Žilina Strážov-Žilina Brodno.

 27.1.2015 - Plzeň sobě – dokument A. Sirotkové o výstavbě Nového divadla v Plzni

Společnost HOCHTIEF CZ postavila v Plzni první divadlo v porevoluční historii České republiky. Jedná se dokonce o nejmodernější divadlo ve střední Evropě.

 12.1.2015 - Nové sídlo ČSOB postaví společnost HOCHTIEF CZ

Jednu z nejekologičtějších budov v České republice určenou pro Československou obchodní banku (ČSOB) postaví HOCHTIEF CZ. Stavební společnost zvítězila ve výběrovém řízení privátního investora na rozšíření stávající budovy centrály v Praze na Radlické. Výstavba objektu, ve kterém najde své pracovní místo 1 400 zaměstnanců banky, potrvá přibližně tři roky.

 24.11.2014 - Roboti odstartovali stavbu nového institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT za 1,38 miliardy Kč

Během dnešního dopoledne došlo v prostorách Technické menzy Českého vysokého učení technického v Praze v Dejvicích ke slavnostnímu aktu poklepání základního kamene budovy Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Slavnostního poklepu se kromě rektora ČVUT prof. Petra Konvalinky, ředitele institutu prof. Vladimíra Maříka, předsedy představenstva společnosti HOCHTIEF CZ Ing. Tomáše Bílka a předsedy představenstva společnosti VCES Ing. Zdeňka Pokorného účastnili také roboti, které univerzita využívá k vědecko-výzkumným a pedagogickým účelům.

 18.11.2014 - Prodloužená Ruská ulice zpřístupňuje Dolní oblast Vítkovic veřejnosti

V pondělí 17. listopadu byla za účasti primátora města Ostravy Tomáše Macury, hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka, ředitele společnosti Vítkovice Holding Jana Světlíka a předsedy představenstva společnosti HOCHTIEF CZ Tomáše Bílka slavnostně otevřena Prodloužená ulice Ruská v areálu Dolní oblasti Vítkovice.