HOCHTIEF

Aktuality

 4.5.2015 - Do přístavu v Hluboké nad Vltavou připluly první lodě

Od pátku 1. května vplouvají lodě do sportovního přístavu Hluboká nad Vltavou na Českobudějovicku, na jehož výstavbě se podílela i společnost HOCHTIEF CZ. Projekt obdržel prestižní ocenění Vodohospodářská stavba roku 2014.

 28.4.2015 - Zahájení prací na D1 už nic nebrání

Sdělovací prostředky dnes přinesly informaci o tom, že italská stavební společnost Serenissima Costruzioni nepodala rozklad k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proti zastavení řízení v zakázce na opravu dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem.

 23.4.2015 - Revitalizovaný broumovský klášter a zahrada slavnostně otevřeny

Ve středu 22. dubna byla slavnostně otevřena revitalizovaná část broumovského kláštera a klášterní zahrady za účasti kardinála Dominika Duky, místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka, hejtmana Lubomíra France a břevnovsko-broumovského převora P. Prokopa Siostrzonka.

 7.4.2015 - Společnost HOCHTIEF CZ dokončila a předala Praze nový kus metra

O velikonočním pondělí bylo završeno pětileté úsilí stavbařů pracujících na prodloužení nového úseku trasy A. V rámci dodavatelského sdružení společnost HOCHTIEF CZ na trase realizovala dvě nové stanice (Bořislavka a Nemocnice Motol) a části přilehlých tunelů. Na úspěšný projekt by společnost HOCHTIEF CZ ráda navázala v nadcházejících projektech obdobného charakteru.

 26.3.2015 - Ovoce se bude zkoumat a šlechtit v nových prostorách

V Holovousích dnes bylo slavnostně otevřeno nové sídlo Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského. Během necelých dvou let vyrostlo na prostranství poblíž holovouského zámku pět objektů – hlavní budova s laboratořemi, výzkumný skleník, dva objekty garáží pro zemědělskou techniku, sklad obalů a chlazený sklad ovoce. K slavnostnímu otevření se sešli zástupci investora, Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského Holovousy s.r.o. a představitelé dodavatelského sdružení s příznačným názvem „JABLKO“ skládajícího se ze stavebních společností HOCHTIEF CZ a. s. a BAK stavební společnost.

 24.3.2015 - Ludgeřovice jsou téměř kompletně napojeny na splaškovou kanalizaci

Zástupci sdružení společností HOCHTIEF CZ, EUROVIA CS a VOKD dnes slavnostně předali objednateli, obci Ludgeřovice, nově vybudovanou splaškovou kanalizační síť.

 24.3.2015 - Slavnostní zahájení výstavby nového depozitáře NFA

Na základní kámen stavby, která je financována z programu ministerstva kultury určeného na péči o národní kulturní poklad, poklepal 24. března ministr kultury, pan Daniel Herman. Budova se bude nacházet v obci Hradištko v okrese Praha-západ na parcele stávajících depozitářů NFA ze 70. a 90. let.

 23.3.2015 - Úpravy toku řeky Blanice se staly vodohospodářskou stavbou roku

Zástupce společnosti HOCHTIEF CZ převzal v pátek 20. března 2015 z rukou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky a ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce ocenění Vodohospodářská stavba roku 2014.

 12.3.2015 - Barborka již drží ochrannou ruku na tunelem Považský Chlmec

Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

 5.3.2015 - Světové filmové dědictví dostane nový příbytek

Smlouvu na výstavbu nového depozitáře Národního filmového archivu (NFA) 5. března 2015 podepsali jeho zástupci s dodavatelskou společností HOCHTIEF CZ. Úložiště za více než 100 mil. Kč vyroste ve středočeské obci Hradištko. Stavět se začne v půlce března.