Aktuality

 4.9.2015 - Útvar Komunikace získal hned dvě prestižní ocenění v oblasti interní komunikace

Společnost HOCHTIEF CZ získala ve čtvrtek 4. září dvě prestižní ocenění v soutěži Grand Prix Institutu interní komunikace. V letošním roce byl do šesti kategorií přihlášen rekordní počet 37 prací.

 27.8.2015 - První prorážka na tunelu Považský Chlmec

Ve čtvrtek 27. 8. 2015 byla úspěšně proražena jižní tunelová trouba tunelu Považský Chlmec na úseku dálnice D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno). K prorážce došlo v úseku mezi západním portálem a střední stavební jámou, kde mocnost skalního nadloží přesahuje 50 m.

 21.8.2015 - Kapacita domovů pro seniory na Kutnohorsku se zešestinásobí

Senioři z Kutnohorska se už brzy budou stěhovat z pronajatých prostor do moderního Domova seniorů v Uhlířských Janovicích. Po roce intenzivních prací totiž dokončila společnost HOCHTIEF CZ stavební úpravy objektu, který stál ladem jako nedokončená hrubá stavba už od konce 90. let. Nově dokončené moderní pečovatelské zařízení splňující veškerá kritéria pro péči o seniory poskytne celkem 154 lůžek. Přestřižení pásky se konalo za přítomnosti předsedy vlády Bohuslava Sobotky, ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové–Tominové a dalších vzácných hostů.

 3.8.2015 - Špičkové pracoviště už brzy přivítá nové pacienty

Po dvou letech stavebních prací na místě nejstarší části centrálního pavilonu frýdecko-místecké nemocnice vyrostl nový moderní pavilon chirurgických oborů. V pondělí 3. 8. jej slavnostně otevřel hejtman Moravskoslezského kraje za účasti dalších významných hostů. Stavba nového pavilonu trvala dva roky a celkové náklady včetně vybavení zdravotnickou technikou dosáhly téměř 460 milionů korun. 85% je hrazeno z prostředků Evropské unie, zbytek hradí ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj.

 29.7.2015 - Cyklisté se u Týnce nad Sázavou svezou bezpečněji

Dva nové úseky cyklostezky v celkové délce 1,79 km spolu s novou lávkou pro cyklisty a pěší přes Sázavu začaly sloužit cyklistům u Týnce nad Sázavou a Zbořeného Kostelce na Benešovsku. Lávku, usnadňující cestu turistům i místním ke zřícenině hradu Zbořený Kostelec a na zastávku autobusu zajišťujícího spojení s hlavním městem, přijel v úterý 28. července slavnostně otevřít hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

 14.7.2015 - Rekonstrukce čistírny odpadních vod a dostavba kanalizace v Ústí nad Orlicí

V úterý 14. července 2015 se uskutečnilo slavnostní ukončení projektu „Ústí nad Orlicí – kanalizace a ČOV“. Realizací tohoto projektu je docíleno kvalitnějšího a efektivnějšího řešení problému zpracování odpadu a ochrany životního prostředí na Ústecku.

 30.6.2015 - V Šumperku postavíme novou centrální požární stanici

V pondělí 29. června 2015 v 9:30 hodin byla slavnostně v Olomouci na krajském ředitelství Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje podepsána smlouva o dílo na dodávku stavby nové centrální požární stanice a sídla územního odboru Šumperk.

 26.6.2015 - Práce na revitalizace trati Pardubice - Ždírec zahájeny

Kolejové úpravy, výstavba nových nástupišť, rekonstrukce stávajících železničních stanic i přejezdů a modernizace sdělovací a zabezpečovací techniky. To vše bude součástí revitalizace trati Pardubice – Ždírec nad Doubravou, kterou ve čtvrtek slavnostně zahájila Správa železniční dopravní cesty v železniční stanici Chrudim.
 

 23.6.2015 - HOCHTIEF patří mezi konsorcia soutěžící o výstavbu dálničního obchvatu Bratislavy

Slovenské Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálního rozvoje včera představilo čtyři uchazeče o dostavbu dálničního obchvatu D4 a související rychlostní silnice R7, které se budou realizovat metodou PPP.

 19.6.2015 - Draci z HOCHTIEFu dominovali na Vltavě

Smíšený tým naší společnosti se letos zúčastnil 11. ročníku mezifiremní regaty dračích lodí na Vltavě v Praze.

Tým HOCHTIEF CZ se této soutěže účastnil již potřetí. Po druhém a třetím místě z předchozích ročníků získala naše dračí posádka první místo! Tým pod vedením kapitána Václava Poláka suverénně ovládl celé klání a nenašel přemožitele ani v jediné jízdě!

Gratulujeme!