Aktuality

 19.5.2015 - Vítkovický stadion je připraven k přivítání světových hvězd

Společnost HOCHTIEF CZ, která provádí II. etapu rekonstrukčních prací na vítkovickém stadionu, v závěru minulého týdne dočasně předala stadion do rukou investora. V rámci dohodnutého harmonogramu se společnost HOCHTIEF CZ totiž musela zavázat, že rekonstrukce nenaruší konání letošní Zlaté tretry dne 26. května 2015. Stadion je tedy ještě před dokončením posledních fází rekonstrukce připraven na nové útoky na světové rekordy. Sprinter Usain Bolt již před časem uvedl, že se na svůj sedmý start na Tretře těší a závod na nově zrekonstruovaném stadionu ho motivuje k dosažení co nejlepšího výsledku.

 4.5.2015 - Do přístavu v Hluboké nad Vltavou připluly první lodě

Od pátku 1. května vplouvají lodě do sportovního přístavu Hluboká nad Vltavou na Českobudějovicku, na jehož výstavbě se podílela i společnost HOCHTIEF CZ. Projekt obdržel prestižní ocenění Vodohospodářská stavba roku 2014.

 28.4.2015 - Zahájení prací na D1 už nic nebrání

Sdělovací prostředky dnes přinesly informaci o tom, že italská stavební společnost Serenissima Costruzioni nepodala rozklad k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proti zastavení řízení v zakázce na opravu dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem.

 23.4.2015 - Revitalizovaný broumovský klášter a zahrada slavnostně otevřeny

Ve středu 22. dubna byla slavnostně otevřena revitalizovaná část broumovského kláštera a klášterní zahrady za účasti kardinála Dominika Duky, místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka, hejtmana Lubomíra France a břevnovsko-broumovského převora P. Prokopa Siostrzonka.

 7.4.2015 - Společnost HOCHTIEF CZ dokončila a předala Praze nový kus metra

O velikonočním pondělí bylo završeno pětileté úsilí stavbařů pracujících na prodloužení nového úseku trasy A. V rámci dodavatelského sdružení společnost HOCHTIEF CZ na trase realizovala dvě nové stanice (Bořislavka a Nemocnice Motol) a části přilehlých tunelů. Na úspěšný projekt by společnost HOCHTIEF CZ ráda navázala v nadcházejících projektech obdobného charakteru.

 26.3.2015 - Ovoce se bude zkoumat a šlechtit v nových prostorách

V Holovousích dnes bylo slavnostně otevřeno nové sídlo Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského. Během necelých dvou let vyrostlo na prostranství poblíž holovouského zámku pět objektů – hlavní budova s laboratořemi, výzkumný skleník, dva objekty garáží pro zemědělskou techniku, sklad obalů a chlazený sklad ovoce. K slavnostnímu otevření se sešli zástupci investora, Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského Holovousy s.r.o. a představitelé dodavatelského sdružení s příznačným názvem „JABLKO“ skládajícího se ze stavebních společností HOCHTIEF CZ a. s. a BAK stavební společnost.

 24.3.2015 - Ludgeřovice jsou téměř kompletně napojeny na splaškovou kanalizaci

Zástupci sdružení společností HOCHTIEF CZ, EUROVIA CS a VOKD dnes slavnostně předali objednateli, obci Ludgeřovice, nově vybudovanou splaškovou kanalizační síť.

 24.3.2015 - Slavnostní zahájení výstavby nového depozitáře NFA

Na základní kámen stavby, která je financována z programu ministerstva kultury určeného na péči o národní kulturní poklad, poklepal 24. března ministr kultury, pan Daniel Herman. Budova se bude nacházet v obci Hradištko v okrese Praha-západ na parcele stávajících depozitářů NFA ze 70. a 90. let.

 23.3.2015 - Úpravy toku řeky Blanice se staly vodohospodářskou stavbou roku

Zástupce společnosti HOCHTIEF CZ převzal v pátek 20. března 2015 z rukou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky a ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce ocenění Vodohospodářská stavba roku 2014.

 12.3.2015 - Barborka již drží ochrannou ruku na tunelem Považský Chlmec

Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.