HOCHTIEF na mezinárodní tunelářské konferenci

Společnost HOCHTIEF CZ se stala platinovým partnerem 13. ročníku mezinárodní konference „Podzemní stavby Praha 2016“, která se uskutečnila ve dnech 23. až 25. května 2016 v Praze.

Jedná se o největší českou tunelářskou konferenci, která je pravidelně každé tři roky pořádána Českou tunelářskou asociací ITA-AITES. Minulé ročníky, zvláště pak Podzemní stavby Praha 2010 a 2013, potvrdily, že pražská konference si díky svému odbornému programu, místu konání i společenskému setkání našla pevné místo mezi obdobnými evropskými akcemi. Letos to potvrdila i hojná mezinárodní účast – ve vysočanském hotelu Clarion se sešlo na 550 významných odborníků nejen z evropských zemí, ale i z celého světa. 

Do hlavního programu konference bylo vybráno k osobní prezentaci i několik příspěvků společnosti HOCHTIEF. Andreas Schaab z HOCHTIEF Engenieering prezentoval spolu s Liborem Maříkem, vedoucím projektového týmu naší divize Dopravní stavby, příspěvek Návrh, realizace a podmínky provádění nevyztuženého definitivního ostění konvenčně ražených tunelů, Stephan Assenmacher z HOCHTIEF Infrastructure přednesl příspěvek Logistické problémy ražby pomoci TBM na stavbě vodní elektrárny Gemeinschaftskraftwerk Inn (GKI) a Jan Dinlinger z HOCHTIEF Infrastructure v úterý odpoledne zakončil se svým příspěvkem Dodatečná kriteria výběru zhotovitele u různých smluv na velké tunelové stavby tuto aktivní účast skupiny HOCHTIEF na konferenci.

I díky těmto zajímavým příspěvkům si naše společnost upevnila pozici silného partnera v oblasti podzemního stavitelství a ukázala, že do realizovaných projektů opravdu přinášíme kvalifikaci, odbornost a zkušenosti z celého světa, které nám skýtá naše mateřská společnost HOCHTIEF AG.

Reprezentativní výstavní stánek, který poskytoval pohodlné zázemí necelým dvaceti kolegům především z divize Dopravní stavby, pak posloužil i jako ideální prostor pro řadu zajímavých návštěv, které se v něm v průběhu konference vystřídaly.