Kavárna POTMĚ už stojí na svém místě

Společnost HOCHTIEF CZ se již druhým rokem stane partnerem projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Kavárna POTMĚ. Tento ojedinělý charitativní projekt, který pomáhá nevidomým, můžete letos navštívit na náměstí Republiky v Praze od 6. do 23. června. Společnost HOCHTIEF CZ poskytuje zázemí pro mobilní kavárnu. V kavárně je úplná tma a obsluhují a navigují vás nevidomí kavárníci.

Zázemí kavárny tvoří pět stavebních kontejnerů, které naši zaměstnanci instalovali včera 2. června na náměstí Republiky v Praze od 6 hod ráno. Do pondělního zahájení bude kavárna ještě opláštěna, zcela zatemněna a doplněna o vybavení pro obsluhující a hosty.

Přijďte si sami vyzkoušet, jaké to je jíst, pít a platit zcela ve tmě. Návštěvou kavárny podpoříte sbírkový projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, který Kavárnu POTMĚ organizuje již 13 let. Vybrané prostředky pomáhají nevidomým občanům realizovat jejich obyčejné lidské sny.

Otevírací doba Kavárny POTMĚ je 10.00–21.00 hodin, s pauzou od 15.00–16.00 hodin. Výjimkou je slavnostní otevření 6. června, kdy bude kavárna veřejnosti přístupná až od 14 hodin. Poslední pracovní den, tedy 17. června, zavře své brány již v 16.00 hodin. Po celou dobu je možné si vyzkoušet orientaci se zavázanýma očima a bílou holí v jednoduchém labyrintu. Kavárna POTMĚ vítá i děti, které si vyzkouší malování potmě, různé hmatové hry a nenásilnou formou tak zjistí, jak žijí nevidomí lidé. 

Více informací o projektu Kavárna POTMĚ naleznete na www.svetluska.net

Společnost HOCHTIEF CZ dlouhodobě podporuje společensko-prospěšné projekty neziskových organizací po celé České republice. Se Světluškou jsme začali spolupracovat v roce 2015. Kromě zapůjčení kontejnerů na projekt Kavárna POTMĚ jsme také podpořili celostátní sbírku, ve které jste si mohli zakoupit světluščí tykadla nebo absolvovat charitativní Noční běh pro Světlušku.