Aktuality

 28.4.2015 - Zahájení prací na D1 už nic nebrání

Sdělovací prostředky dnes přinesly informaci o tom, že italská stavební společnost Serenissima Costruzioni nepodala rozklad k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proti zastavení řízení v zakázce na opravu dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem.

 23.4.2015 - Revitalizovaný broumovský klášter a zahrada slavnostně otevřeny

Ve středu 22. dubna byla slavnostně otevřena revitalizovaná část broumovského kláštera a klášterní zahrady za účasti kardinála Dominika Duky, místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka, hejtmana Lubomíra France a břevnovsko-broumovského převora P. Prokopa Siostrzonka.

 7.4.2015 - Společnost HOCHTIEF CZ dokončila a předala Praze nový kus metra

O velikonočním pondělí bylo završeno pětileté úsilí stavbařů pracujících na prodloužení nového úseku trasy A. V rámci dodavatelského sdružení společnost HOCHTIEF CZ na trase realizovala dvě nové stanice (Bořislavka a Nemocnice Motol) a části přilehlých tunelů. Na úspěšný projekt by společnost HOCHTIEF CZ ráda navázala v nadcházejících projektech obdobného charakteru.

 26.3.2015 - Ovoce se bude zkoumat a šlechtit v nových prostorách

V Holovousích dnes bylo slavnostně otevřeno nové sídlo Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského. Během necelých dvou let vyrostlo na prostranství poblíž holovouského zámku pět objektů – hlavní budova s laboratořemi, výzkumný skleník, dva objekty garáží pro zemědělskou techniku, sklad obalů a chlazený sklad ovoce. K slavnostnímu otevření se sešli zástupci investora, Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského Holovousy s.r.o. a představitelé dodavatelského sdružení s příznačným názvem „JABLKO“ skládajícího se ze stavebních společností HOCHTIEF CZ a. s. a BAK stavební společnost.

 24.3.2015 - Ludgeřovice jsou téměř kompletně napojeny na splaškovou kanalizaci

Zástupci sdružení společností HOCHTIEF CZ, EUROVIA CS a VOKD dnes slavnostně předali objednateli, obci Ludgeřovice, nově vybudovanou splaškovou kanalizační síť.

 24.3.2015 - Slavnostní zahájení výstavby nového depozitáře NFA

Na základní kámen stavby, která je financována z programu ministerstva kultury určeného na péči o národní kulturní poklad, poklepal 24. března ministr kultury, pan Daniel Herman. Budova se bude nacházet v obci Hradištko v okrese Praha-západ na parcele stávajících depozitářů NFA ze 70. a 90. let.

 23.3.2015 - Úpravy toku řeky Blanice se staly vodohospodářskou stavbou roku

Zástupce společnosti HOCHTIEF CZ převzal v pátek 20. března 2015 z rukou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky a ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce ocenění Vodohospodářská stavba roku 2014.

 12.3.2015 - Barborka již drží ochrannou ruku na tunelem Považský Chlmec

Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

 5.3.2015 - Světové filmové dědictví dostane nový příbytek

Smlouvu na výstavbu nového depozitáře Národního filmového archivu (NFA) 5. března 2015 podepsali jeho zástupci s dodavatelskou společností HOCHTIEF CZ. Úložiště za více než 100 mil. Kč vyroste ve středočeské obci Hradištko. Stavět se začne v půlce března.

 2.3.2015 - HOCHTIEF AG je na správné cestě: výrazně zlepšil zisk a cash flow

Koncern HOCHTIEF AG vydal tiskovou zprávu rekapitulující podnikání skupiny v roce 2014 a výhled do příštího období.

HOCHTIEF dokončil úspěšný rok, který znamenal důležité změny v obchodním portfoliu: „Značně jsme posílili rozvahu a zvýšili kvalitu zisku, a tak jsme vytvořili základ pro udržitelné zlepšení výnosů,” uvedl předseda představenstva Marcelino Fernández Verdes. „Čísla ukazují, že se HOCHTIEF výrazně zlepšil ve své hlavní činnosti.” Po očištění od jednorázových položek (jako je zbavení se některých aktivit a restrukturalizace výdajů) provozní čistý zisk tak vzrostl o 46 % na 252 milionů eur (2013: 173 milionů eur). To je nad horní hranicí rozsahu naší predikce mezi 225 miliony eur a 250 miliony eur. K tomuto nárůstu přispěly všechny divize.