Aktuality

 3.5.2017 - Experti z HOCHTIEF SK ve Slovenském rozhlase

Naši slovenští kolegové, ředitel HOCHTIEF SK Miroslav Beka a ředitel výstavby projektu D3 ŽILINA STRÁŽOV - ŽILINA BRODNO Anton Petko, byli hosty Slovenského rozhlasu, kde diskutovali na téma výstavby D3 a tunelových staveb na Slovensku.

 2.5.2017 - Slavnostní otevření Českého institutu informatiky robotiky a kybernetiky

Během dnešního dopoledne došlo ke slavnostnímu aktu otevření budovy Českého vysokého učení technického v Praze – Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky. Této významné příležitosti se kromě rektora ČVUT Petra Konvalinky, ředitele institutu Vladimíra Maříka, prezidenta ČR Miloše Zemana, premiéra Bohuslava Sobotky, člena představenstva společnosti HOCHTIEF CZ Tomáše Korandy a generálního ředitele VCES Zdeňka Pokorného účastnili také roboti, které ČVUT využívá k vědecko-výzkumným a pedagogickým účelům.

 

 24.4.2017 - Po demoličních pracích je D1 opět průjezdná

Na úseku dálnice D1 rekonstruovaném naší společností došlo v noci ze soboty 22. 4. na neděli 23. 4. k demolici dvou mostů.

 12.4.2017 - Ing. Libor Mařík vystoupil jako expert na geotechniku v ČT

V pondělním ranním vysílání České televize vystoupil ve Studiu 6 Ing. Libor Mařík z divize Dopravní stavby jako expert, který komentoval připravovaný exkluzivní projekt v Norsku.

 10.4.2017 - Obnova Kuksu a výuka o památkách získaly evropskou cenu

Obnova barokního areálu v Kuksu a vzdělávací projekt Národního památkového ústavu získaly cenu Europa Nostra 2017.

 29.3.2017 - Naši zkušení odborníci pomohli studentům Fakulty stavební ČVUT nahlédnout do praxe

Ve středu 24. března zorganizovala naše společnost ve spolupráci s Fakultou stavební diskuzní setkání se studenty a zástupci HOCHTIEF CZ. Přes padesát studentů si přišlo vyslechnout pracovní příběh předsedy představenstva Tomáše Bílka a také shrnutí zajímavých projektů naší společnosti – stanice metra Bořislavka a výstavby Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (ČIIRK).

 22.3.2017 - Na stavbě kolektoru u Hlávkova mostu byla dnes slavnostně osazena soška

Slavnostního osazení sošky sv. Barbory se dnes dočkal kolektor u Hlávkova mostu. Dřevěné sošce sv. Barbory, patronce horníků, ochránkyni a pomocnici v nouzi, požehnal páter Benedikt z Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty. Sošku pak převzal stavbyvedoucí a po spuštění do vyhloubené stavební jámy ji uložil do vitríny nad ústím ražené části kolektoru.

 20.3.2017 - Negrelliho viadukt před podpisem

Minulý týden uplynula lhůta pro podání námitek a společnost HOCHTIEF CZ tak byla se svými partnery ve sdružení, společnostmi STRABAG Rail a AVERS, oficiálně vybrána jako dodavatel zakázky Rekonstrukce Negrelliho viaduktu.

 14.3.2017 - Rekonstrukce Státní opery oficiálně zahájena

V pondělí 13. března 2017 ředitel Národního divadla prof. MgA. Jan Burian a předseda představenstva společnosti HOCHTIEF CZ a. s. Ing. Tomáš Bílek za účasti ministra kultury Daniela Hermana symbolicky zahájili generální rekonstrukci Státní opery.

 9.3.2017 - EURO přináší rozhovor s naším předsedou představenstva

Desáté číslo časopisu EURO přineslo obsáhlý rozhovor s předsedou představenstva HOCHTIEF CZ Ing. Tomášem Bílkem.