HOCHTIEF

Aktuality

 16.5.2017 - Oprava Hospitalu Kuks vyhrála prestižní památkářskou cenu

Obnova barokního areálu v Kuksu na Trutnovsku získala v pondělí ve finském Turku hlavní ocenění Grand Prix Ceny Evropského kulturního dědictví Europa Nostra.

 12.5.2017 - HOCHTIF SK podporuje dialog mezi státem a stavebními společnostmi

Ve čtvrtek 4. května se uskutečnilo v Bratislavě Stretnutie lídrov slovenského stavebníctva 2017.

 10.5.2017 - Skupina HOCHTIEF zveřejnila výsledky za 1. čtvrtletí

První čtvrtletí roku 2017: HOCHTIEF navýšil čistý zisk o 40 % a zásobu práce o 23 % na 45 mld. eur.

 4.5.2017 - Jörg Mathew byl zvolen novým prezidentem Česko-německé obchodní a průmyslové komory

Stalo se tak při příležitosti návštěvy bavorské státní ministryně hospodářství a médií, energetiky a technologie IIse Aigner na letošní členské schůzi Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) v Praze.

 3.5.2017 - Experti z HOCHTIEF SK ve Slovenském rozhlase

Naši slovenští kolegové, ředitel HOCHTIEF SK Miroslav Beka a ředitel výstavby projektu D3 ŽILINA STRÁŽOV - ŽILINA BRODNO Anton Petko, byli hosty Slovenského rozhlasu, kde diskutovali na téma výstavby D3 a tunelových staveb na Slovensku.

 2.5.2017 - Slavnostní otevření Českého institutu informatiky robotiky a kybernetiky

Během dnešního dopoledne došlo ke slavnostnímu aktu otevření budovy Českého vysokého učení technického v Praze – Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky. Této významné příležitosti se kromě rektora ČVUT Petra Konvalinky, ředitele institutu Vladimíra Maříka, prezidenta ČR Miloše Zemana, premiéra Bohuslava Sobotky, člena představenstva společnosti HOCHTIEF CZ Tomáše Korandy a generálního ředitele VCES Zdeňka Pokorného účastnili také roboti, které ČVUT využívá k vědecko-výzkumným a pedagogickým účelům.

 

 24.4.2017 - Po demoličních pracích je D1 opět průjezdná

Na úseku dálnice D1 rekonstruovaném naší společností došlo v noci ze soboty 22. 4. na neděli 23. 4. k demolici dvou mostů.

 12.4.2017 - Ing. Libor Mařík vystoupil jako expert na geotechniku v ČT

V pondělním ranním vysílání České televize vystoupil ve Studiu 6 Ing. Libor Mařík z divize Dopravní stavby jako expert, který komentoval připravovaný exkluzivní projekt v Norsku.

 10.4.2017 - Obnova Kuksu a výuka o památkách získaly evropskou cenu

Obnova barokního areálu v Kuksu a vzdělávací projekt Národního památkového ústavu získaly cenu Europa Nostra 2017.

 29.3.2017 - Naši zkušení odborníci pomohli studentům Fakulty stavební ČVUT nahlédnout do praxe

Ve středu 24. března zorganizovala naše společnost ve spolupráci s Fakultou stavební diskuzní setkání se studenty a zástupci HOCHTIEF CZ. Přes padesát studentů si přišlo vyslechnout pracovní příběh předsedy představenstva Tomáše Bílka a také shrnutí zajímavých projektů naší společnosti – stanice metra Bořislavka a výstavby Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (ČIIRK).