HOCHTIEF

Tiskové zprávy

 19.5.2015 - Vítkovický stadion je připraven k přivítání světových hvězd

Společnost HOCHTIEF CZ, která provádí II. etapu rekonstrukčních prací na vítkovickém stadionu, v závěru minulého týdne dočasně předala stadion do rukou investora. V rámci dohodnutého harmonogramu se společnost HOCHTIEF CZ totiž musela zavázat, že rekonstrukce nenaruší konání letošní Zlaté tretry dne 26. května 2015. Stadion je tedy ještě před dokončením posledních fází rekonstrukce připraven na nové útoky na světové rekordy. Sprinter Usain Bolt již před časem uvedl, že se na svůj sedmý start na Tretře těší a závod na nově zrekonstruovaném stadionu ho motivuje k dosažení co nejlepšího výsledku.

 22.4.2015 - Revitalizovaný broumovský klášter a zahrada budou slavnostně otevřeny

22. dubna bude slavnostně otevřena revitalizovaná část broumovského kláštera a klášterní zahrady za účasti kardinála Dominika Duky, místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka, hejtmana Lubomíra France a břevnovsko-broumovského převora P. Prokopa Siostrzonka. Veřejnost nahlédne do nových prostor také během Dnů otevřených dveří - o víkendu 25. a 26. dubna.

 7.4.2015 - Společnost HOCHTIEF CZ dokončila a předala Praze nový kus metra

O Velikonočním pondělí bylo završeno pětileté úsilí stavbařů pracujících na prodloužení nového úseku trasy metra A. V rámci dodavatelského sdružení společnost HOCHTIEF CZ na trase realizovala dvě nové stanice (Bořislavka a Nemocnice Motol) a části přilehlých tunelů. Na úspěšnou realizaci by společnost HOCHTIEF CZ ráda navázala v nadcházejících projektech obdobného charakteru.

 26.3.2015 - Ovoce se bude zkoumat a šlechtit v nových prostorách

V Holovousích dnes bylo slavnostně otevřeno nové sídlo Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského. Během necelých dvou let vyrostlo na prostranství poblíž holovouského zámku pět objektů – hlavní budova s laboratořemi, výzkumný skleník, dva objekty garáží pro zemědělskou techniku, sklad obalů a chlazený sklad ovoce. K slavnostnímu otevření se sešli zástupci investora, Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského Holovousy s.r.o. a představitelé dodavatelského sdružení s příznačným názvem „JABLKO“ skládajícího se ze stavebních společností HOCHTIEF CZ a. s. a BAK stavební společnost.

 24.3.2015 - Ludgeřovice jsou téměř kompletně napojeny na splaškovou kanalizaci

Zástupci sdružení společností HOCHTIEF CZ, EUROVIA CS a VOKD dnes slavnostně předali objednateli, obci Ludgeřovice, nově vybudovanou splaškovou kanalizační síť.

 24.3.2015 - Národní filmový archiv staví nový depozitář pro 100 milionů kilometrů filmu

  • nový depozitář poskytne bezpečné uložení především nehořlavým barevným filmům

  • v ochranném prostředí při teplotě -5°C a relativní vlhkosti 35% bude konzervováno 45 000 rozmnožovacích materiálů a 15 000 vzácných kopií

  • Cesta do pravěku, S tebou mě baví svět, Kolja, prvorepubliková avantgarda i proces s Miladou Horákovou: jediný způsob, jak zachránit národní filmové dědictví pro budoucí generace je špičková archivní péče v moderním depozitáři

  • kromě filmů budou v depozitáři uloženy písemnosti, plakáty a skleněné fotografické negativy

  • očekávané trvání stavby je 11 měsíců, stěhování obrovského množství filmových materiálů bude posléze kvůli nutné aklimatizaci trvat 10 let

  • areál depozitářů NFA se nachází ve středočeské obci Hradištko mimo záplavové oblasti a letecké koridory

  • depozitář za 116,5 milionů korun podle návrhu ing. arch. Martina Kotíka a projektu společnosti Arch.Design staví akciová společnost HOCHTIEF CZ

 23.3.2015 - Úpravy toku řeky Blanice se staly vodohospodářskou stavbou roku

Zástupce společnosti HOCHTIEF CZ převzal v pátek 20. března 2015 z rukou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky a ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce ocenění Vodohospodářská stavba roku 2014. Projekt oficiálně nazvaný „Zkapacitnění toku Blanice přírodě blízkým způsobem v intravilánu města Vlašimi“ získal prestižní ocenění v kategorii „Stavby s investičním nákladem nad 50 mil. Kč“. Soutěž každoročně vypisuje Svaz vodního hospodářství ČR a vyhlášení vítězů probíhá při příležitosti Světového dne vody.

 12.3.2015 - Začala ražba tunelu Považský Chlmec na dálnici D3

Slavnostním posvěcením a osazením sošky sv. Barbory odstartovala 10. března 2015 výstavba tunelu Považský Chlmec na stavbě dálnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno. Úsek dálnice buduje sdružení firem EUROVIA SK (člen Skupiny EUROVIA CS), HOCHTIEF CZ a SMS. Objednatelem je Národná diaľničná spoločnosť.

 5.3.2015 - Světové filmové dědictví dostane nový příbytek

Smlouvu na výstavbu nového depozitáře Národního filmového archivu (NFA) 5. března 2015 podepsali jeho zástupci s dodavatelskou společností HOCHTIEF CZ. Úložiště za více než 100 mil. Kč vyroste ve středočeské obci Hradištko. Stavět se začne v půlce března.

 2.3.2015 - HOCHTIEF je na správné cestě: výrazně zlepšil zisk a cash flow

Koncern HOCHTIEF AG vydal tiskovou zprávu rekapitulující podnikání skupiny v roce 2014 a výhled do příštího období.