Tiskové zprávy

 6.6.2014 - Výkon akciové společnosti HOCHTIEF CZ vzrostl za loňský rok o 17%

Akciová společnost HOCHTIEF CZ letos s předstihem vydala auditovanou účetní závěrku společnosti sestavenou podle českých účetních standardů ke dni 31. prosince 2013.

 5.6.2014 - Přes 40 nových domů se napojí v Letohradě na novou kanalizaci

Slavnostním přestřižením pásky byly dnes dokončeny práce na odkanalizování dvou částí města Letohrad – prostředních a horních Kunčic. Kanalizační soustava těchto dvou městských částí byla svedena do stávajících stok a místní čistírny odpadních vod.

 4.6.2014 - Výstavba II. etapy dopravního terminálu začne v červnu

Výstavbu II. etapy dopravního terminálu bude realizovat divize Dopravní stavby společnosti HOCHTIEF CZ a. s. a práce by měly být dokončeny v říjnu 2015. Předpokládané náklady, které původně činily 100 mil. Kč (z  toho 15 mil. Kč vlastní zdroje), byly nakonec ve veřejné soutěži na zhotovitele stavby sníženy o zhruba 30 mil. Kč.

 27.5.2014 - V Blatné se otevírá nové Komunitní centrum aktivního života, které myslí i na hendikepované

Blatná, 27. 5. 2014 - Nevzhledná budova bývalého skladu Jednoty se pod rukama stavbařů ze společnosti HOCHTIEF CZ proměnila během roku a půl v moderní centrum nabízející řadu sociálních služeb a možností využití volného času pro stovky obyvatel Blatné a okolních obcí. 

 22.5.2014 - Na Slovensku startuje stavba dalšího úseku dálnice D3

Slavnostním podpisem smlouvy dnes odstartovala výstavba obchvatu města Žilina. Jde o 4,25 km dlouhý úsek slovenské dálnice D3, který bude hotový za tři roky. Postaví jej sdružení firem pod vedením EUROVIA SK (člen Skupiny EUROVIA CS), společně s HOCHTIEF CZ a SMS za necelých 255 milionů eur. Objednatelem je Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

 13.3.2014 - Historické budovy klášterního hospodářského dvora v Plasích získají nový kabát

Plasy, 14. 3. 2013 - Sdružení společností HOCHTIEF CZ a GEMA ART se postará o revitalizaci bývalého hospodářského dvora, který je součástí rozsáhlého historického areálu plaského kláštera. Projekt je financovaný z fondů EU prostřednictvím Integrovaného operačního programu a spadá do správy Národního technického muzea.

 6.3.2014 - Lití unikátního červeného pohledového betonu na Novém divadle v Plzni je dokončeno

Plzeň, 6. 3. 2014 – Poslední kubíky unikátního červeného pohledového betonu včera naplnily bednění na fasádě plzeňského Nového divadla. Pracovníci společnosti HOCHTIEF CZ tak završili 160denní pracovní úsilí na fasádě, která divadelnímu objektu dominuje. V průběhu 114 jednotlivých betonáží bylo na stavbu denně dodáváno 2,5 až 8 m3 betonu barveného anorganickým pigmentem na bázi červeného oxidu železa. Pigment byl po moři dovezen až z USA.

 25.1.2014 - Budou bydlet v českobudějovickém Máji

Za necelý rok se podařilo divizi 1 postavit bytový dům s pracovním označením D1 v Českých Budějovicích. Dům je součástí sídliště Máj – jih a jeho stavba začala v březnu loňského roku. Na únor letošního roku jsou plánovány dokončovací práce.