V Blatné se otevírá nové Komunitní centrum aktivního života, které myslí i na hendikepované

Blatná, 27. 5. 2014 - Nevzhledná budova bývalého skladu Jednoty se pod rukama stavbařů ze společnosti HOCHTIEF CZ proměnila během roku a půl v moderní centrum nabízející řadu sociálních služeb a možností využití volného času pro stovky obyvatel Blatné a okolních obcí. 

Ačkoli bude centrum v Blatné uvedeno do plného provozu až 1. července 2014, veřejnost si mohla nově zrekonstruované prostory prohlédnout již dnes. Budova s oranžovou fasádou nabídne prostory pro rehabilitaci a masáže tělesně postižených, ale také zázemí pro divadelníky a jejich sklad rekvizit. Zajímavostí je, že sklad rekvizit bude ústit přímo na jeviště, které je umístěno ve velkém multifunkčním společenském sále v přízemí budovy. Snadná obslužnost, kapacita 140 míst a všestrannost sálu uspokojí potřeby místních ochotníků, ale i menších hostujících divadelních souborů. Nad jevištěm je umístěno velkoplošné plátno, které lze využít na promítání filmů, ale i přenášení televizních pořadů či sportovních utkání. V přízemí se nachází kavárna s malým podiem pro komornější vystoupení.

Město Blatná koupilo v roce 2001 opuštěný sklad spotřebního družstva Jednota. Po různých úvahách, na co sklad upravit, se objevila vize rekonstrukce na malometrážní byty. Posléze se však zůstalo u myšlenky komunitního centra. Po opakovaných žádostech o dotace nakonec město uspělo a nyní jsme před otevřením centra. Jsem přesvědčen, že tato krásná stavba bude sloužit jak pro činnost sdružení a spolků působících ve městě, tak i pro kulturní a společenské vyžití obyvatel a návštěvníků města,“ uvedl zástupce investora, starosta obce Blatná Mgr. Bohuslav Navrátil.

V prvním patře budovy se nachází prostory sloužící pro kulturní, společenské a vzdělávací akce, např. divadelní představení, koncerty, taneční kurzy, dětské školní plesy, besedy, přednášky, školení nebo literární večery. Najdeme zde také menší klubovnu určenou pro sociální poradny, schůzky spolků a neziskových organizací a velkou klubovnu pro jejich konkrétní aktivity. Komunitní centrum disponuje ještě i dalšími podkrovními prostory.

„Komunitní centrum je dalším z našich projektů úspěšně realizovaných v Blatné. Je mi potěšením, že mohu občanům města předat projekt, který bude sloužit ke společenskému a kulturnímu rozvoji a vyžití v Blatné,“ dodal zástupce dodavatele, společnosti HOCHTIEF CZ, Ing. Vilém Tvrdík.

Celý provoz nového Komunitního centra aktivního života bude zajišťovat Centrum kultury a vzdělávání Blatná. Stavba je dotována z dotačního programu ROP Jihozápad, celkové náklady činí cca 48 mil. Kč a město Blatná by mělo obdržet dotaci ve výši cca 38 mil. Kč.

Akciová společnost HOCHTIEF CZ patří ke špičkám v oboru stavebnictví. HOCHTIEF CZ zaměstnává 1 100 pracovníků, kteří realizují stavby v segmentech stavebního trhu celé České republiky. Jde o bytovou, občansko-administrativní, průmyslovou, ekologickou a vodohospodářskou výstavbu, včetně projektů dopravní a liniové infrastruktury. Finanční stabilita a nejmodernější technologie HOCHTIEF CZ představují spolehlivou a důvěryhodnou značku. Společnost HOCHTIEF CZ vykázala v obchodním roce 2013 obrat 4,8 miliardy korun. 

HOCHTIEF CZ je od roku 1999 součástí významné nadnárodní společnosti HOCHTIEF AG, spolupracuje s jejími pobočkami z Evropy i ze zámoří. Více informací naleznete na www.hochtief.cz a www.hochtief.com.