Aktuality

 30.8.2018 - V Hamburku stavíme nový koncept modulárních domků Hex House

Na konci srpna zahájila společnost HOCHTIEF stavební práce na zajímavém konceptu šestihranných modulárních domků určených pro dočasné bydlení. Jedná se o německý prototyp projektu zvaného „Hex house“. Nedaleko Labské filharmonie tak vzniká ubytovací kapacita, která ve velmi krátkém časovém úseku a s použitím jednoduchého panelového systému nabídne ubytování určené zejména uprchlíkům.

 28.8.2018 - VIDEO: Průtah v Hrádku slavnostně otevřen!

Ředitel ostravského závodu divize Dopravní stavby HOCHTIEF CZ Pavel Merta společně s náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje Romanem Hanákem a starostou Ondřejem Kubicem ve čtvrtek 23. srpna slavnostně přestřihli pásku k otevření čerstvě dokončeného průtahu v obci Hrádek.

 24.8.2018 - Ministr dopravy na Negrelliho viaduktu

Ve čtvrtek 23. srpna navštívil Negrelliho viadukt ministr dopravy Dan Ťok.

 15.8.2018 - Nová jevištní technologie pro Státní operu

Po kompletním zrestaurování fresek v hledišti historické budovy Státní opery a osazení nových travertinových desek a skleněné fasády ne přilehlé provozní budově se rekonstrukce posunula dál význámný krok.

 14.8.2018 - Na Helfštýně se pracuje i během turistické sezony

Práce na jedné z nejnavštěvovanějších památek na Moravě pokračují i v letních měsících. Tým naší divize Pozemní stavby Morava v těchto dnech provádí rozsáhlou rekonstrukci zchátralého renesančního paláce na čtvrtém tzv. palácovém nádvoří.

 13.8.2018 - Během tří let postavíme v Brně novou atletickou halu

Kromě ostravských Bazalů bude naše moravská divize již brzy činná také v Brně. Postará se tam o vznik nové atletické haly Kampus, která v následujících 35 měsících vyroste přímo naproti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Bohunicích.

 8.8.2018 - V listopadu dokončíme stavbu kolektoru u Hlávkova mostu

Už na podzim by měla skončit stavba nového kolektoru u Hlávkova mostu, která usnadní jeho budoucí rekonstrukci. Dříve totiž elektrické vedení, plynovody a vodovody vedly přímo mostem, což bylo potřeba změnit. Nový kolektor se bude nacházet asi 30 metrů pod Vltavou a spojí oba břehy Vltavy s dalšími sítěmi. Celkem stavba vyjde na více jak půl miliardy korun.

 6.8.2018 - Strakonický terminál dostává střechu

Během května a června jsme při stavbě nového dopravního terminálu ve Strakonicích vztyčili 22 převážně kónických stěnových dílců. Dnes na ně pokládáme ocelovou konstrukci zastřešení.

 2.8.2018 - Na D1 jsme dokončili nejdelší etapu letošní sezóny

Mezi Ostředkem a Šternovem se od neděle 29. července jezdí v režimu 2+2 po novém cementobetonovém krytu. Den předtím jsme dokončili 4. etapu.

 30.7.2018 - Bazaly šly k zemi

Po sedmi dnech demoličních prací je stadion na ostravských Bazalech bez hlavní tribuny.