Stavba D3 slavnostně zahájena!

18.4.2019

Michal Talian

Ve středu 17. dubna jsme u Českých Budějovic zahájili stavbu dálnice D3 v úseku Úsilné – Hodějovice, kde nás jako lídra sdružení čeká především realizace 999,5 m dlouhého tunelu Pohůrka.

Dlouho očekávaný dálniční obchvat jihočeské metropole se konečně staví celý. České Budějovice by  se ho měly dočkat v roce 2022.

Na akci slavnostního zahájení dorazilo zhruba 150 hostů. Z (momentálně) slepého ramena dálnice na konci úseku Borek – Úsilné měli možnost shlédnout na skrytou ornici našeho, přes 7 km dlouhého úseku Úsilné – Hodějovice.

Po krátkých proslovech se předseda představenstva HOCHTIEF CZ Tomáš Koranda spolu s končícím ministrem dopravy Danem Ťokem, ředitelem ŘSD Janem Kroupou, hejtmankami Jihočeského a Středočeského kraje Ivanou Stráskou, respektive Jaroslavou Pokornou Jermanovou, a dalšími přesunuli k základnímu kameni stavby a slavnostně odklepli její začátek.

„Pokud se vyskytnou nějaké technické komplikace, pak věřím, že se s nimi vypořádáme tak, aby byl primárně dodržen termín dokončení,“ pronesl v rozhovoru pro Českou televizi Tomáš Koranda.

U příležitosti slavnostního zahájení stavby D3 bylo na místě zároveň podepsáno memorandum mezi Ministerstvem dopravy, ŘSD, Jihočeským a Středočeským krajem o spolupráci na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4 a stavbách s tím souvisejících.