HOCHTIEF

Aktuality

 12.10.2020 - Lávka v Lužci z ptačí perpektivy

V září jsme předali do předběžného užívání unikátní lávku pro pěší a cyklisty v Lužci nad Vltavou.

 16.9.2020 - Úspěch v soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Během slavnostního galavečera s vyhlášením výsledků soutěže Stavba roku 2019 Zlínského kraje, získal projekt Multifunkčního areálu Zubří realizovaný naší divizí Pozemní stavby Morava hlavní cenu v kategorii Stavby občanské vybavenosti.

 15.9.2020 - Dvě naše stavby ve finále Stavby roku

Letos jsme do prestižní soutěže Stavba roku 2020 přihlásili tři naše stavby - Státní operu, Negrelliho viadukt a Stadion Bazaly.

 25.8.2020 - Podívejte se na zrekonstruovaný palác na Helfštýně

V pátek jsme slavnostně předali opravený palácový objekt na hradě Helfštýn. Nyní se můžete na výsledek naší práce podívat (nejen) z ptačí perspektivy.

 13.7.2020 - Úspěch v soutěži na lávku v Nymburce

Společnost HOCHTIEF CZ podala nejnižší nabídku v soutěži na výstavbu lávky přes Labe v Nymburce. Lávka nahradí původní lávku, která byla stržena v roce 2018. Stalo se tak po pádu lávky od stejného projektanta v pražské Troji na konci roku 2017.

 6.7.2020 - Vláda České republiky již sídlí v renovované budově

Po Negrelliho viaduktu jsme na konci června předali další významnou zakázku, kterou byla rekonstrukce historické budovy Strakovy akademie, sídla Vlády a Úřadu vlády České republiky. Jedním z hlavních cílů projektu byla obnova vnější fasády a dalších prvků vnějšího pláště budovy. Fasáda byla v neutěšeném stavu a stav některých oken havarijní. Budova má více než 700 oken, která byla buď repasována nebo částečně či úplně nahrazena replikami původních oken, čímž se významně snížila její energetická náročnost.

 18.6.2020 - Zahájili jsme práce na Hlavním nádraží

Zakázka na prodloužení podchodů na pražském Hlavním nádraží se rozběhla naplno. K dnešnímu dni byla provedena přeložka koleje autovlaku a zahájena realizace záporového pažení pro samotnou jámu podchodu.

 1.6.2020 - Přelet nad Negrelliho viaduktem

V pátek 29. 5. jsme předali do provozu zrekonstruovaný Negrelliho viadukt.

 29.5.2020 - Předali jsme zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

Společnost HOCHTIEF CZ dokončila rekonstrukci historického Negrelliho viaduktu. Vlaky se na něj vrátí v pondělí 1. června a dnes si celou stavbu prohlédl premiér Andrej Babiš v doprovodu vicepremiéra a ministra dopravy Karla Havlíčka, generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody a předsedy představenstva HOCHTIEF CZ Tomáše Korandy. Památkově chráněný most slouží dopravě v hlavním městě již od roku 1850, nyní na něm budou probíhat poslední dokončovací práce.

 28.5.2020 - Podívejte se na výstavbu dálnice R2 ze ptačí perspektivy

Naši slovenští kolegové z HOCHTIEF SK se podílí na výstavbě dálnice R2 Mýtna - Tomášovce poblíž Lučence.