Další úsek metra D zahájen
U křižovatky Libušské a Kunratické ulice v Praze 4, na staveništi ND1 dnes Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) slavnostně zahájil stavbu dalšího úseku metra D od stanice Olbrachtova na Nové Dvory.
V týdnu od 15. června zde skutečně začaly první stavební práce: hloubení portálu přístupového tunelu pro ražby budoucí stanice Nové Dvory. Také první ražby na tomto úseku začnou zde, a to ve druhé polovině letošního srpna. V rámci této investiční akce stavaři vyrazí traťové tunely od Písnice až po stanici Olbrachtova, vybudují další tři stanice s pracovními názvy Nádraží Krč, Nemocnice Krč a Nové Dvory, a kromě dopravního a řídicího systému nainstalují veškeré technologie do celého nejkratšího provozovatelného úseku metra D Pankrác – Nové Dvory. Stavba bude probíhat 72 měsíců na celkem 13 zařízeních s využitím razicích tunelovacích strojů (TBM) a nové rakouské tunelovací metody (NRTM). Úsek metra D od stanice Olbrachtova na Nové Dvory postaví česko-německé sdružení společností Subterra, HOCHTIEF CZ, HOCHTIEF Infrastructure a BeMo Tunneling za 29,99 miliard korun bez DPH.
Kompletí tiskovou zprávu Dopravního podniku si můžete stáhnout zde.
