HOP–OFF

web stavby podklad-10.jpg

Hřebeny

na Kavčích horách

Kavčí hory Office Park, Praha

Hřebeny k horám prostě patří. Jejich výška není v přírodě ani v moderním kancelářském komplexu jednotná, a právě to je na nich krásné.

Více o projektu
Lokalita: Praha
Investor: HOCHTIEF Development Czech Republic
Realizace: HOCHTIEF CZ a. s., divize Praha o. z.
Typ stavby: Občanské a administrativní projekty, novostavba
Doba výstavby: 10/2006–12/2008
Popis

Budova je koncipována jako hřebenový systém, což vtipně koresponduje s názvem jedné z přilehlých ulic – Na Hřebenech II. Spojovací trakt propojuje čtyři na něj kolmá křídla. Budova je založena na železobetonové desce, která je podepřena pilotami. Nosnou konstrukci tvoří kombinovaný železobetonový skelet, který je opláštěn sklohliníkovou fasádou. Přirozený protipól jednolité a ucelené sklohliníkové fasádě tvoří plochy pohledového betonu, které jsou tvořeny z panelů, jež mají symbolizovat základní konstrukční schéma a docílit výrazu nezakryté monolitické konstrukce. Technologicky i prostorově je celá budova řešena tak, že ji lze rozdělit na dva vzájemně nezávislé objekty.

Výška budov není jednotná - východní křídlo dominuje jedenácti podlažími a další tři křídla ustupující na západ jsou šestipodlažní. Půdorys budovy umožňuje umístění až 36 500 m² kancelářských ploch na typickém podlaží. Součástí celého komplexu je i restaurace. V podzemních podlažích jsou parkovací stání, archivy a technická zázemí. Celé administrativní centrum je obklopeno parkem, jehož zajímavým doplněním je několik vodních ploch spolu s vodopádem a „divokou řekou“. Díky svému výtečnému dopravnímu napojení jsou Kavčí Hory jednou z nejlepších lokalit pro kanceláře, které Praha v současné době nabízí.