Praha, 12 LOFTS Bubeneč

Informace:

Lokalita:

Ronalda Regana, Praha 6 - Bubeneč

Architekt:

John Eisler

Typ stavby:

3 bytové domy, 12 bytových jednotek

Popis: 

Komplex tří luxusních bytových domů se nachází v ulici Ronalda Reagana v Bubenči, jedné z nejvlídnějších pražských čtvrtí. Je charakteristická tradiční městskou zástavbou, která vznikala ve 30. a 40. letech 20. století, přilehlými parky a klasickými rezidenčními sídly v zahradách.

Exkluzivitou 12 LOFTS je bezprostřední sousedství rezidence velvyslance Spojených států. Územně spadá Bubeneč do městské části Prahy 6, která se rozkládá v severozápadní části velkoměsta.

Celek 12 LOFTS je tvořen třemi bytovými objekty, které vzájemně propojuje rozlehlé přízemní pódium. Střecha pódia, ve výšce 3 metry nad přilehlým chodníkem, je koncipována jako rozlehlá zelená terasa s vodními prvky. Součástí pódia je vstupní hala s recepcí, garážemi a technickým a provozním zázemím. Prostorná centrální vstupní hala je skleněnou stěnou otevřená do ulice Ronalda Reagana. Na halu navazuje denním světlem prosvětlená spojovací chodba k jednotlivým bytovým objektům.

V každém z domů se nachází 4 velkoprostorové byty/lofty. Nejzajímavější jsou mezonetové byty s terasami v posledních dvou patrech. Fasáda všech tří bytových objektů je navržena z bílého pohledového betonu, hliníku a skla. Na třech světových stranách (sever, východ a jih) je prolomena strategicky umístěnými prosklenými otvory, kam mohou být orientovány některé ložnice, pracovny, kuchyně, případně i koupelny. Hlavní obytné prostory jsou otevřené k západní straně, odkud je výhled do intravilánu zahrad s vodními prvky, do atrií a na východní fasády bytových domů.

Celoskleněné stěny stíněné externími žaluziemi, které jsou odvrácené od pohledů z ulice, zajišťují spolu s protilehlými stěnami s minimálním množstvím otvorů maximální míru soukromí v jednotlivých bytech. Bytové prostory západního objektu jsou orientovány směrem k Bubenečské ulici. Páté, nejvyšší podlaží každého z obytných domů má charakter ustupující nástavby (penthouse) s terasami na východní, západní a jižní straně.

12 prostorných „stavebních parcel“ vymezených stropem, podlahou a obvodovými stěnami, jejichž zastavění je zcela na vůli a potřebách uživatelů.

  • Obytné prostory příznivě orientované vůči slunci i ruchu města.
  • Rezidence, poskytující svým obyvatelům luxusní pohodlí, široký servis a soukromí.
  • Možnost 24hodinové recepce a bezpečnostní služby.
  • Střešní zahrada, tichá atria se zelení a vodními plochami.
  • Průkaz energetické náročnosti budovy - C

Galerie: