Mladá Boleslav, Bytový dům Radouč Park

V Mladé Boleslavi v ulici Na Radouči vyrůstá v těsném sousedství hotelu Plaza a přírodní rezervace Radouč nový bytový dům.

Informace:

Lokalita: Mladá Boleslav
Investor: INTERMA, a.s. (člen skupiny HOCHTIEF CZ a. s.)
Typ stavby: Novostavba
Doba výstavby: dokončení 2007
Hlavní ukazatele 48 bytů + 1 atelier studio
28 garážových stání
Popis V pětipatrovém domě se bude nacházet 48 bytů, 1 atelier studio a v suterénu objektu 28 garážových stání pro pohodlné a bezpečné parkování.

Nejvýraznější zajímavostí domu je navržené vnitřní zastřešené atrium, díky kterému se bude výrazně lišit od ostaních a stane se tak velmi netradičním bytovým domem.

K přednostem domu bude zcela jistě patřit poloha domu na hranici vzácné stepní lokality RADOUČ, která je součástí národní přírodní památky a která vytvoří nejen příjemné okolí i výhled z domu, ale z hlediska územního plánu (plochy krajinné přírodní) také zamezí další výstavbě v této lokalitě.

V domě je navrženo 48 bytových jednotek 1+kk, 2+kk a 3+kk ( 4+kk ), přičemž většina bytů je vybavena prostorným balkonem či terasou, v bytech bez balkonů se pak nacházejí francouzská okna. Atraktivní byty s terasami v posledním podlaží dotvoří atypická jednotka ( atelier studio ) v nadstavbě.

Nosnou konstrukci domu tvoří monolitická skeletová konstrukce, vnitřní i obvodové zdivo bude z cihelných bloků. Venkovní fasáda bude opatřena zateplovacím systémem, stejně tak stěny atria. Samozřejmostí domu bude výtah. Výhodou domu se určitě stane i vlastní plynová kotelna pro vytápění a ohřev TUV, zaručující nižší provozní náklady oproti napojení domu na dálkové vytápění.