Liberec, Bytový soubor Vlnařská A - D

Nedaleko centra města, v těsném blízkosti starší zástavby "Liebigova městečka" - Perštýn probíhá výstavba obytného souboru čtyř samostatných bytových domů s celkovým počtem 221 bytů, včetně parkovacích míst v halových garáží, umístěných v suterénu jednotlivých bytových domů pro pohodlné, komfortní a zejména bezpečné parkování.

Informace:

Lokalita: Liberec
Investor: INTERMA, a.s. (člen skupiny HOCHTIEF VSB)
Typ stavby: Novostavba
Doba výstavby: dokončení sekce C: 2 - 3Q 2006
Hlavní ukazatele 4 bytové domy - 221 bytových jednotek a 217 garážových stání
Popis Výstavba byla zahájena v únoru 2004. Jižní a západní část celého bytového komplexu je vymezena ulicí Na Zábočí, navazující na ulici Mlýnskou, východní strana bude po dokončení přístupná ze stávající ulice Vlnařská.

V těsném sousedství bytového kompexu se připravuje zcela ojedinělá výstavba moderního nákupního a zábavního centra (areál bývalé Textilany), v dostupné vzdálenosti se nachází atraktivní rekreační oblast liberecké přehrady.

Jednotlivé, architektonicky zajímavé bytové domy pavlačového typu, budou vzájemně propojeny venkovními parkovými a odpočinkovými zónami (vnitřními atrii) orientovanými převážně na jižní stranu celého bytového komplexu - pestrá zeleň, lavičky, dětská prostranství budou nedílnou součástí obytného komplexu. Naopak časti pozemku směřující k severní straně budou využity jako venkovní parkovací místa.