Ondřej Rejnek

Ondřej Rejnek

Můj život a škola

Se stavařinou jsem se seznámil už na střední škole, studoval jsem stavební průmyslovou školu v Havlíčkově Brodě, kam jsem přestoupil z osmiletého gymnázia. Střední škola mi dala spoustu prostoru pro seberealizaci v oboru, proto jsem se rozhodl pokračovat ve studiu stavebního inženýrství na ČVUT v Praze. Zde studuji obor konstrukce a dopravní stavby.

Proč ses rozhodl pro praxi u nás?

HOCHTIEF CZ se jako jeden z největších hráčů v oboru účastní největších infrastrukturních projektů v ČR i v zahraničí a zároveň nabízí studentům získání praxe v různých fázích těchto projektů. Neskončíte zde u vaření kávy a skládání výkresů, jako se to děje v menších stavebních firmách.

Co si od práce slibuješ, s čím do toho jdeš?

Chci především získat praktické zkušenosti z prostředí stavby, kde se spousta věcí liší od teorie vykládané ve škole. Praxe ve firmě mi rovněž umožní nahlédnout do aspektů jednotlivých profesí a pomůže mi s výběrem zaměření a budoucí kariéry.

Co tě u nás nejvíc překvapilo a co se ti nejvíc líbí?

Nejvíc mě překvapil přátelský a otevřený přístup nejen ke studentům. Hned při pohovoru jsem měl možnost si vybrat z několika pozic, nakonec jsem nastoupil jako kvalitář (inženýr kvality) na rekonstrukci Negrelliho viaduktu. S podobně přátelským přístupem jsem se setkal i v projektovém týmu na stavbě, kde kolegové chápou, že škola je na prvním místě, a vždy mi vyjdou vstříc.

Kde vidíš svůj přínos pro kolegy a firmu?

Do firmy přináším hlavně nadšení mladého člověka, který není zatížený předchozími zkušenostmi a jeho pohled na problematiku z jiného úhlu

Jak jde zkombinovat práce u nás a škola?

S trochou osobní důslednosti a dobrým rozvržením času jde studium s prací kombinovat poměrně snadno, nemusí to být ani na úkor osobního volna. S tímto mi také pomáhá již zmíněný přístup kolegů i nadřízených.

Co bys poradil zájemcům o práci v HOCHTIEF CZ?

Určitě bych všem doporučil práci v oboru při studiu, získáte přehled a praktické zkušenosti. V HOCHTIEF CZ vám bude umožněno jednoduše  skloubit práci i školní docházku a budete se účastnit zajímavých projektů, se kterými byste se v jiných firmách nesetkali.