Jan Hammerbauer

Jan Hammerbauer

Můj život a škola

Pro studium ČVUT na stavební fakultě jsem se rozhodl až ke konci svého studia na gymnáziu. Lákal mě hlavně fakt, že při práci ve stavebnictví jsou více než u jiných oborů vidět přímo výsledky mé práce a v podstatě pomáhám budovat svět zítřka.

Proč ses rozhodl pro praxi u nás?

Pro práci ve společnosti HOCHTIEF CZ jsem se rozhodl hlavně z toho důvodu, že se jedná o jednu z největších stavebních společností v Evropě. Dále jsem si chtěl ověřit své teoretické znalosti ze školy a začít získávat i praktické zkušenosti.  

Co si od práce slibuješ, s čím do toho jdeš?

Od práce si slibuji nové zajímavé zkušenosti s projekty, ke kterým bych se u jiných firem nedostal. Líbí se mi možnost začít zde po škole pracovat nastálo a i to mě motivuje k lepším výsledkům.

Co tě u nás nejvíc překvapilo a co se ti nejvíc líbí?

Rozhodně se mi nejvíce líbí možnost chodit do práce tak, jak se mi to hodí. Hlavně v době před a během zkouškového období, kdy můžu docházet každý týden v jinou dobu, tak pro to měli všichni pochopení a vyšli mi v práci vstříc. Dále mi velice vyhovuje přístup firmy, kdy se více hledí na to, co kdo udělá, než na to, kdo tu odsedí kolik hodin.

Kde vidíš svůj přínos pro kolegy a firmu?

Svoji práci se vždy snažím dělat na 100 % a doufám, že tím ulehčuji práci kolegům. Dále mě tu práce baví a v tom vidím více než polovinu úspěchu.

Jak jde zkombinovat práce u nás a škola?

Časově je to celkem náročné, ale pokud člověk chce, dá se to zvládnout. Velkou výhodou je ochota kolegů, kteří mi vždy v případě potřeby, vycházejí vstříc. Každý týden se snažím být v práci alespoň 2 dny a to jsem zatím nikdy neměl problém splnit.

Co bys poradil zájemcům o práci v HOCHTIEF CZ?

Všem studentům, které už nebaví sedět v lavicích a pouze se něco teoreticky učit a kteří chtějí získat nové zkušenosti, mohu práci pro HOCHTIEF CZ jedině doporučit. Není se čeho bát.