PROJEKTY: Kanceláře - místa je stále dost

12.6.2003

Admin

Zbytek roku 2003 i rok 2004 přinesou dokončení celé řady kancelářských projektů. Nové i rozsáhle rekonstruované budovy obohatí nabídku kvalitních, špičkových prostorů v Praze. V SOUČASNOSTI PROBÍHÁ stavba několika takových projektů, například Danube House, Jungmannova Plaza nebo Lighthouse. V některých případech se projekty už i dokončují. Nabídka sice stále roste, ale realitní agenti vyhlížejí do budoucna s optimismem. Je tu velká potřeba kvalitních budov; postupně se uvolní staré rekonstruované prostory a méně kvalitní budovy. Mezinárodní společnosti se budou totiž i nadále stěhovat do lepších a efektivnějších sídel, říká Andrew Smith ze společnosti CBRE. 

Technopark Pekařská 

Hochtief si v Čechách získal pozornost už před třemi lety výstavbou projektu Hadovka Office Park v Praze 6. Tento projekt dostal i cenu za Nejlepší nemovitost mezi novými stavbami v roce 2000. Stavbu koupila společnost Europolis Invest, která zakoupila už i Technopark a působí nyní jako dodatečný investor celého projektu. Stavba má být dokončena v červenci. 
Budova nabízí 7 690 m2 kancelářské plochy v pěti podlažích. Nájem v Technoparku je stanoven na 14,3 euro na metr čtvereční. K závěru se blíží jednání o pronájmu 1 800 m2 kancelářských ploch. 
Technopark charakterizuje moderní architektura společnosti Pata & Frýdecký architekti, která klade velký důraz na co nejvyšší efektivitu nákladů při fungování budovy. Cílem Hochtiefu je nabídnout nájemcům co nejlepší poměr ceny a kvality. Projekt sestává ze dvou vnitřně propojených budov postavených do tvaru písmene L. Prostor umožňuje dosáhnout flexibilní plochu pomocí modulu velikého 1,35 metru. 
Vzhledem k dobré dostupnosti dálnice D5 a do Německa se tato oblast ukázala přitažlivá pro řadu mezinárodních společností. Snadná cesta do Německa z této oblasti dělá žádanou lokaci pro společnosti farmaceutického průmyslu nebo telekomunikací, které se zaměřují především na služby, říká Dušan Kastl z firmy Knight Frank. Stanice metra Nové Butovice je navíc vzdálena jen několik minut chůze.