HOCHTIEF VSB bude stavět multifunkční fotbalový areál SK Slavia Praha v Edenu

8.9.2006

Admin

Společnost E SIDE PROPERTY LIMITED podepsala 8. září 2006 smlouvu na realizaci projektu multifunkčního fotbalového areálu SK Slavia Praha v pražském Edenu s generálním dodavatelem stavby akciovou společností HOCHTIEF VSB. Jde o projekt, na který sportovní fanoušci a samotný klub SK Slavia Praha dlouho čekali. Zahájen bude 15. září letošního roku a jeho předpokládané zakončení je stanoveno na 18. března 2008.

Multifunkční areál se skládá z ubytovací, administrativní a technické části, zázemí SK Slavia Praha, komerčních prostor a vlastního hlediště. Součástí areálu je také vnitřní parkoviště. 

Stadion bude mít kapacitu až 21 000 diváků, kteří budou do objektu vcházet vstupními prostorami a koridory. Na svá místa, odkud budou sledovat sportovní zápasy, se dostanou po stupních ze železobetonových prefabrikátů s epoxidovým nátěrem. Ostatní podlahy hlediště budou betonové, s epoxidovým protiskluzovým nátěrem. V horní části hlediště bude cca 40 VIP boxů s čelní stěnou z nerozbitného skla. Součástí stadionu budou také šatny pro hráče a rozhodčí se sociálním zázemím. 

Stavba stadionu bude založena na železobetonových pilotách a ponese střechu z žárově pozinkované oceli, která kryje prostory pro diváky. Střešní krytina bude z titanzinku, jednoho z nejodolnějších venkovních materiálů. Prosklenou fasádu stadionu budou tvořit hliníkové eloxované profily. Ostatní fasády budou zateplené, se stěrkovou omítkou. Příčkové stěny budou vyzděny materiálem Liapor, aby bylo zamezeno zvukové průzvučnosti, keramickými příčkovými cihlami nebo sádrokartonem. 

Součástí stadionu je i konferenční centrum. V administrativní části budou kanceláře se zdvojenými podlahami a vysokozátěžovými koberci, doplněné sociálním zařízením a kuchyňkou. V komerčních prostorách bude možné zřídit obchody a další prodejní místa.