Frekventované místo v Brně dostane nový kabát

23.5.2006

Admin

Oprava a rekonstrukce domu v Joštově ulici č. 7 v Brně byla odstartována v dubnu tohoto roku. Realizace generálním dodavatelem HOCHTIEF VSB, divizí 1, je řízena projektovým týmem ve složení František Zeman, stavbyvedoucí Ludvík Haviger a mistr Zdeněk Vavřina.

Budova stará cca 150 let je doposud využívána diecézí církve Československé husitské, v úrovni ulice jsou prodejny. Vzhledem k tomu, že budova je součástí pěší zóny, rozhodl se investor - Brněnská diecéze církve Československé husitské – dům zkrásnit a zvýšit komfort jeho interiéru. 

Rekonstrukce v hodnotě cca 25 milionů Kč umožní další využití budovy pro administrativně-obchodní, kancelářské a obytné účely. V objektu bude prodejní pasáž, osobní a nákladní výtah, součástí budou čtyři zcela nové podkrovní byty. 

V současnosti má dům čtyři nadzemní podlaží a suterén s cihelnými klenbami, kde je rozsáhlý prostor využívaný jako vinotéka. Pro tyto účely tu je velmi vhodné teplotní klima. 

Rekonstrukce se dotkne starých stropů nad prvním až třetím podlažím, které dostanou nové ocelové I nosníky a betonové desky do profilovaných ocelových plechů. Je také nutné částečně provést zesílení stávajících patrových stropů. Znamená to sejmutí starých podlah včetně násypu a na bednění uložit zpraženou železobetonovou desku s novými podlahovými vrstvami. 

Ve čtvrtém podlaží, nad stávajícím dřevěným stropem, vznikne vestavba nosné konstrukce podlahy, nový krov i krytina pro nové byty. Projektová dokumentace dále řeší nové rozvody zdravotně technických instalací, ústřední topení, plyn, vzduchotechniku a elektrotechniku. 

Pro podhledy v celém objektu bude využit sádrokarton, současná okna nahradí euro okna, dveře budou potaženy foliemi. 

Z uliční strany bude střecha osazena střešními okny a ze strany dvora vznikne pásový vikýř s balkónovými dveřmi, které umožní přístup na nově vystavěný balkon. 

Nárožní budova stojí na frekventovaném místě pěší zóny - křížení ulic Česká a Joštova v centru města. Proto je zábor veřejných ploch a komunikací minimalizován časově i prostorově. Předání hotového projektu investorovi je plánováno na duben 2007.