Cyklisté se u Týnce nad Sázavou svezou bezpečněji

Týnec nad Sázavou - Dva nové úseky cyklostezky v celkové délce 1,79 km spolu s novou lávkou pro cyklisty a pěší přes Sázavu začaly sloužit cyklistům u Týnce nad Sázavou a Zbořeného Kostelce na Benešovsku. Lávku, usnadňující cestu turistům i místním ke zřícenině hradu Zbořený Kostelec a na zastávku autobusu zajišťujícího spojení s hlavním městem, přijel v úterý 28. července slavnostně otevřít hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

„Projekt výstavby těchto dvou nových úseků cyklostezky reagoval na potřebu zajistit vyšší bezpečnost cyklistů, kteří se v okolí Týnce museli při jízdách po cyklotrase č. 11 Greenways Praha–Vídeň a po cyklotrase č. 19 Posázavská pohybovat po velmi frekventované, a tudíž pro milovníky kol nebezpečné silnici II. třídy. Přeložením cyklotras došlo v úseku Nespeky – Zbořený Kostelec – Týnec nad Sázavou k výraznému zlepšení podmínek pro tento způsob cestování,“ okomentoval novinku na cykloturistických mapách hejtman Petera.

„Součástí projektu nové cyklostezky je i 130 m dlouhá visutá lávka přes řeku Sázavu, která je velmi zajímavá zejména z pohledu své konstrukce a montáže. Její dřevěná konstrukce se skládá ze sedmi předem smontovaných dílů, které byly postupně zavěšovány na již dříve připravené závěsy. Lávka této konstrukce je v České republice unikátem,“ doplnil technickou zajímavost obchodní ředitel divize Dopravní stavby HOCHTIEF CZ a. s. Ing. Zdeněk Soukup.

Výstavba obou úseků cyklostezky a nové lávky přes Sázavu stála bezmála 26 milionů korun a byla spolufinancována z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Součástí projektu, jehož realizací byla na základě úspěchu ve výběrovém řízení pověřena firma HOCHTIEF CZ a. s byla také instalace orientačního značení pro cyklisty, silničního dopravního značení a výstavba odpočinkového místa.

 

Akciová společnost HOCHTIEF CZ patří ke špičkám v oboru stavebnictví. HOCHTIEF CZ zaměstnává 1 100 pracovníků, kteří realizují stavby v segmentech stavebního trhu celé České republiky. Jde o bytovou, občansko-administrativní, průmyslovou, ekologickou a vodohospodářskou výstavbu, včetně projektů dopravní a liniové infrastruktury. Finanční stabilita a nejmodernější technologie HOCHTIEF CZ představují spolehlivou a důvěryhodnou značku. Společnost HOCHTIEF CZ vykázala v obchodním roce 2014 obrat 5,1 miliardy korun. 

HOCHTIEF CZ je od roku 1999 součástí významné nadnárodní společnosti HOCHTIEF AG, spolupracuje s jejími pobočkami z Evropy i ze zámoří. Více informací naleznete na www.hochtief.cz a www.hochtief.com.