Výstava 65 let jaderného průmyslu v Česku

Společnost HOCHTIEEF CZ je lokálním zástupcem nadnárodního koncernu HOCHTIEF, jedné z největších stavebních společností na světě. Realizujeme technologicky náročné projekty ve všech segmentech stavitelství. Nejvýznamnějším projektem, který jsme dosud realizovali v České republice, patří jaderná elektrárna Temelín. Desítky let si udržujeme vlastní aktivní odborníky na výstavbu i údržbu jaderných elektráren. Naší silou je funkční mezinárodní sdílení poznatků a zkušeností, a to i v oblasti jaderné energetiky.

I proto jsme podpořili projekt výstavy 65 let českého jaderného průmyslu, která mapuje historii, současnost a schopnosti českého jaderného průmyslu. Výstava byla zahájena 8. října 2019 v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

 

V tomto období se rozhoduje o tom, jakou podobu bude mít česká jaderná energetika v budoucnu. Její podíl na výrobě elektřiny má podle Státní energetické koncepce růst a mají být postaveny až čtyři nové bloky. A HOCHTIEF CZ by chtěl být u toho. Výstava je putovní, České firmy touto výstavou, kterou budou moci do konce příštího roku navštívit obyvatelé řady českých měst, chtějí ukázat, že mají zkušenosti a že jsou připraveny se zapojit do výstavby jaderných elektráren opět v maximální možné míře. Výstavu organizuje zpravodajský web Atominfo.cz, který se zaměřuje na novinky v oblasti jaderné energetiky, jaderného průmyslu, jaderné medicíny a dalších oblastí mírového využívání jaderné energie.