Vdechneme nový život ostravské legendě

Stadion na ostravských Bazalech, který byl desítky let domovským fotbalovým svatostánkem Baníku Ostrava, se od dnešního dne vystaví čilému stavebnímu ruchu

Stadion bude během příštích 14 měsíců přestavěn na tréninkový areál pro mládež z celého Moravskoslezského kraje. Během příštích šesti týdnů dojde k odstrojování a demolici hlavní tribuny a ihned poté bude na jejích základech zahájena výstavba nové hlavní budovy areálu. Ta bude zahrnovat šatny fotbalistů, prostory pro jejich regeneraci a rehabilitaci, včetně pracovišť fyzioterapeutů a lékařů. Nacházet se zde bude i tělocvična na futsalová utkání.

Během přestavby se rozšíří i plochy fotbalových hřišť. Hlavní fotbalové hřiště bude umožňovat úpravu na tři příčná tréninková hřiště, ale zároveň může sloužit i jako standardní hřiště pro mistrovská utkání. Místo jednoho tréninkové hřiště v jižní části areálu vystavíme dvě nová. Jedno s umělým a druhé s přírodním povrchem. U hlavní plochy vznikne nová tribuna s kapacitou 450 míst, pod kterou bude krytá šedesáti metrová běžecká dráha.

Přestavba areálu přijde na více než 250 milionů, hráči by na nová hřiště měli poprvé vyběhnout v září příštího roku.

Zdroj foto a vizualizací: Magistrát města Ostravy