V Praze 13 jsme slavnostně otevřeli nový domov pro seniory

Nové zařízení pro seniory, které nese jméno po známé české herečce Zitě Kabátové, bylo dnes oficiálně otevřeno za velké účasti veřejnosti.

Pětipodlažní domov pro seniory vznikl kompletní rekonstrukcí původního stavebního objektu. Rekonstrukci od února 2017 projektově řídila naše společnost, a to prostřednictvím divize Property Development, která se od letošního ledna stala součástí nově vzniklé divize Stavební služby. Domov pro seniory Zity Kabátové se nachází v klidné části Prahy 13 a zabírá plochu 950 m².

V objektu se nachází celkem 72 pokojů umístěných na všech pěti podlažích. V jednotlivých podlažích jsou umístěny sesterny, úklidové místnosti a centrální společenské prostory. Je navržen pro 110 lůžek, z čehož 76 bude ve dvoulůžkových pokojích a 34 v jednolůžkových pokojích s koupelnami. V budově se počítalo taky s místností pro lékaře, s prostorem pro umístění a provoz rehabilitačních pomůcek apod.

Každé patro má malou terasu napojenou na společenské jádro patra. V přízemí se, kromě pokojů seniorů, nachází ještě centrální recepce, kanceláře personálu včetně sanitárního vybavení, prádelna, jídelna a prostor kuchyně, která bude vybavena zařízením pro ohřev dovážených jídel. Prostor v přízemí lze využívat pro přednášky či zájmovou činnost.

Budova je kompletně bezbariérová a věk seniorů ani jejich zdravotní stav tedy nejsou omezujícím faktorem. Před objektem je vybudována pobytová zahrada se zelení, mlatovými cestičkami a několika lavičkami. Po obvodu pozemku náležejícímu k domovu pro seniory bude umístěno 24 parkovacích stání.