Unikátní lávka přes Labe byla oficiálně otevřena

Překlenutí Labe v centru středočeského Nymburka je už sice v provozu od loňského podzimu, slavnostně se však otevřelo veřejnosti až v neděli 20. března. Unikátní 228 metrů dlouhou ocelovo-betonovou konstrukci, kterou v řece nepodpírá jediný pilíř, realizovala společnost HOCHTIEF CZ.

Stavba nové nymburské dominanty spojující centrum města s městskou částí Zálabí trvala přes rok. Největší výzvou bylo umístění 72 metrů dlouhého a 400 tun vážícího středového dílu. 

Nové spojení levého a pravého břehu Labe by se mělo stát významným zápisem do několikasetleté historie Nymburka, novou dominantou města. Tomu odpovídala i ambicióznost celého projektu. Jsem hrdý, že se společnost Hochtief CZ mohla podílet na realizaci tohoto zadání,“ řekl předseda představenstva HOCHTIEF CZ Tomáš Koranda.

Podoba lávky, která nahradila původní konstrukci, strženou z bezpečnostních důvodů v roce 2018, vzešla z architektonické soutěže; jejím autorem je profesor Jiří Stráský. Tvoří ji dva ploché oblouky, profil přitom nezastiňuje vedle stojící kamenný most. Náklady na stavbu nového přemostění Labe vyšly na téměř 130 milionů korun.