Společnost HOCHTIEF CZ založila novou divizi

Stavební společnost HOCHTIEF CZ vstoupila do posledního čtvrtletí roku s novou divizí Správa majetku, kterou povede Ing. Zbyněk Malý. Divize vznikla integrací samostatné společnosti HOCHTIEF CZ Facility Management s.r.o. a přináší s sebou obrat ve výši 50 miliónů korun a necelou stovku zaměstnanců.

Divize Správa majetku poskytuje jak interní, tak i externí služby. „V letošním roce se nám podařilo realizovat více jak 52 % obratu divize pro externí klientelu. Interní výkony ve správě všech nemovitostí, energetiky i movitého majetku včetně autodopravy pro HOCHTIEF CZ jsou tak poprvé pod polovinou našeho celkového obratu,“ říká ke struktuře obchodní činnosti Zbyněk Malý, který ve společnosti HOCHTIEF CZ pracuje od ledna roku 2012.

Společnost HOCHTIEF CZ díky integraci rozšiřuje své portfolio spolupráce se soukromými investory. Mezi významné klienty nové divize patří například společnost ČEZ, BNP Paribas, Cinema City, MAN Truck či Raiffeisen Leasing. Vyšší podíl zakázek pro soukromý segment vnímá pozitivně i předseda představenstva HOCHTIEF CZ Ing. Tomáš Bílek. „Pro mě je nárůst aktivity soukromých klientů znakem toho, že se náš segment po letech krize pomalu oživuje. Navíc je pro nás dobré, že soukromí klienti zohledňují kromě nabídnuté ceny i jiné aspekty, jako například reference, finanční stabilitu či morální bezúhonnost naší společnosti, která je při dnešní situaci na stavebním trhu naší velkou devizou.“ Právě na základě prověrky společnosti na stupeň tajné může divize Správa majetku vykonávat údržbu v prostorách Jaderné elektrárny Temelín.