Rekonstrukce Václavského náměstí je oficiálně zahájena

Poklepáním na základní kámen byla dnes oficiálně zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce dolní části Václavského náměstí v Praze.

Poklepu se mimo jiné zúčastnil pražský primátor Zdeněk Hřib, náměstek primátora Adam Scheinherr a náš předseda představenstva Tomáš Koranda. Opravy spodní části pražského Václavského náměstí za zhruba 326,6 milionu korun se ujme tým divize Pozemní stavby Čechy pod vedením Tomáše Tvrdíka.

Revitalizace se týká části náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy a Jindřišské ulice. Podle návrhu bude rozšířen prostor pro pěší a na náměstí budou moci vjíždět pouze automobily s povolením. Prostor pro auta tak bude zúžen, ale vjezdy do budov zůstanou zachovány. Přibydou například pítka a také základna pro umísťování vánočního stromu. Veškerá zeleň bude zavlažována pomocí automatického systému. Ve spodní části náměstí se už opravilo podzemí. Šlo například o přeložky inženýrských sítí. Oproti původnímu plánu budou na náměstí vysazeny lípy, nikoli platany, které oproti lípám více smolí. Dokončeno by mělo být na konci roku 2021.