Pražské schody 2018 opět s našimi překážkami

Přijďte se v úterý 29. května podívat na jubilejní 25. ročník MTB závodu Pražské schody. Pojede se v historickém centru Prahy a umělé překážky na něj dodá náš závod Speciální činnosti.

Pražské schody jsou jedním z nejstarších a nejatraktivnějších mezinárodních městských závodů na horských kolech. Od prvního ročníku v roce 1994 se ho kromě domácí bikerské špičky účastní i nejlepší profesionální cyklisté z celého světa, přičemž letos nebudou chybět ani všichni tři olympijští medailisté z OH Rio 2016.

Unikátní trasa závodu v samotném centru Starého Města se zázemím na Hradčanském náměstí startuje v Nerudově ulici. Po výjezdu k Pražskému hradu následuje rychlý sjezd Zámeckých schodů, přejezd námi dodaných dřevěných překážek na Malostranském náměstí a nakonec výšlap Jánského vršku.

Naše společnost je partnerem závodu již počtvrté. Na dřevěné překážky spotřebovali kolegové ze závodu Speciální činnosti okolo 700 bm prken a 170 bm hranolů a fošen. To všechno tesaři stloukli 6 000 kusy hřebíků. Samotná nakládka těchto překážek trvá pět hodin a další hodiny pak zabere jejich stlučení na místě závodu a opětovné rozložení.

Akce se uskuteční v úterý 29. 5. od 15:30 na Hradčanském náměstí a celou ji v přímém přenosu uvede ČT Sport. Přímo na místě bude možné závod sledovat bez vstupenky a podél trati se volně pohybovat. Vrcholem programu bude hlavní závod mužů, který odstartuje v 18:30, a po něm následující autogramiáda vítězů a těch největších hvězd.