Pomáháme Ukrajině

Humanitární krize a lidské neštěstí, která se odehrává jen několik set kilometrů od našich hranic, nám není lhostejná. Tím spíš, že mezi našimi kolegy je řada občanů Ukrajiny, jejichž rodiny mohou čelit přímému ohrožení.

Rozhodli jsme se proto pomoci rodinám našich ukrajinských zaměstnanců s jejich příjezdem do České republiky. V tuto chvíli se  sedmi rodinám podařilo bezpečně dostat do Ostravy a   další budou nejspíš následovat.

Jako první krok jim naše společnost uhradí ubytování na tři měsíce a poskytne poradenství a podporu při vyřizování náležitostí souvisejících s pobytem, zdravotním pojištěním, školní docházkou pro děti či odbornou psychoterapeutickou péčí.

Máme za sebou několik zaměstnaneckých sbírek, ve kterých jsme prokázali, že nám osudy jiných nejsou lhostejné. Proto jsme se rozhodli naši sbírku opět aktivovat. Své příspěvky můžete do konce poloviny března posílat na náš transparentní účet č. 2991626002/5500. Poté rozhodneme o konkrétním způsobu využití výsledné částky, která primárně bude směřovat na pomoc rodinám našich kolegů.