Pavilon chirurgických oborů ve Frýdku-Místku přivítal návštěvu z magistrátu

Ačkoli do dokončení nového pavilonu zbývá ještě přibližně devět měsíců, stavba již nyní přitahuje pozornost veřejnosti i státní správy. Návštěvu impozantní rozestavěné budovy, jejímž dominantním prvkem je střešní heliport, si proto nenechali ujít ani zástupci města.

V doprovodu novinářů si celou budovu prohlídli primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký, jeho náměstek Karel Deutscher a senátorka Eva Richtrová. Stavbou návštěvu provázel a seznamoval s technickými informacemi vedoucí projektového týmu Daniel Motyčka. Informace o vybavení a provozu pavilonu po jeho dokončení podal ředitel frýdecko-místecké nemocnice Tomáš Stejskal, který kvitoval velmi dobrou spolupráci s naší společností a kvalitu prováděných prací.

Výstavba Pavilonu chirurgických oborů byla zahájena v dubnu 2013. Po dokončení v červnu 2015 se do nového pavilonu přestěhuje chirurgicko-traumatoligické, ortopedické a urologické oddělení. V pětipatrové budově bude deset ambulancí a 107 nových lůžek pro pacienty, na její střeše heliport. Nový pavilon nahradí původní objekt, který musel být kvůli havarijnímu stavu zbourán.