Olympijský vítěz na překážkách HOCHTIEF

Kolegové z naší tesárny v Plané nad Lužnicí vyrobili dřevěné překážky, které ještě ztížily už tak náročný závod účastníkům 22. ročníku Pražských schodů. Závod horských kol se koná v atraktivní lokalitě pod Pražským hradem. Startuje na Hradčanském náměstí a závodníci po dobu jedné hodiny sjíždějí nebezpečné terény a cestou zpátky překonávají velký výškový rozdíl.

O náročnosti závodu svědčí skutečnost, že průměrná tepová frekvence závodníků se po dobu 20 okruhů pohybuje kolem 175 tepů za minutu. Vítězem letošního ročníku, který se konal v úterý 19. května, se stal Kristián Hynek. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý ze závodu odstoupil poté, co mu několikrát spadl řetěz.  

Na skupinu překážek, která zahrnovala oboustranná schodiště, lávky, komplikované přejezdy a zuby, spotřebovali naši kolegové z Plané nad Lužnicí cca 700 bm prken a 170 bm hranolů a fošen. Bylo spotřebováno 6 000 ks hřebíků, což je minimálně 25 000 ran kladivem. Spolupráci se společností HOCHTIEF si pochvalovali nejenom pořadatelé, ale i diváci.