Na Karlově náměstí vybudujeme bezbariérový přístup do metra

7.12.2018

K modernizaci pohyblivých schodů a vestibulu, které v současnosti provádí naše divize Dopravní stavby, se příští rok přidá i vybudování bezbariérového přístupu.

Už od října pracujeme ve stanici Karlovo náměstí na výměně tří ramen pohyblivých schodů a celkové modernizaci prostor. Projekt by měl být dokončen zhruba v polovině příštího roku, čímž ale úprava stanice pro pohodlnější cestování neskončí – nově v ní bude vybudován i bezbariérový přístup.

Podobně jako ve stanici Anděl, i zde povede přímo z nástupiště dvojice výtahů nejprve do přestupní chodby. Ta bude dlouhá 64 m a teprve z ní pak budou další dva výtahy stoupat 33 m hlubokou šachtou na povrch. Ústit budou ve Václavské pasáži na křižovatce ulic Trojanova a Václavská. Každý z výtahů uveze 1000 kg, tedy asi 13 osob.

Předpokládaný termín zahájení prací je květen 2019, po koordinaci s objednatelem však může být posunut. Celková hodnota projektu, na jehož dokončení budeme mít přesně 424 dní, pak dosahuje 212 982 859 Kč bez DPH. Na starost jej budeme mít ve sdružení se společností Energie-stavební a báňská a.s., v němž jsme s podílem 55 % lídrem.