Kdo vyhrál v studentské soutěži Hala roku Akademik?

Ve středu 20. dubna proběhl pod záštitou děkana Fakulty stavební ČVUT a ČKAIT 10. ročník soutěže Hala roku Akademik 2022, která byla určena studentům oborových vysokých škol v České republice.

Soutěž je vyhlášena v kategorii předem připravených modelů, kdy se soutěží o nejefektivnější model, tedy o model s největším poměrem mezi celkovou únosností modelu a jeho vlastní hmotnosti.

Úkolem všech zúčastněných 44 týmů bylo navrhnout a zhotovit model výseku halové konstrukce splňující geometrické, materiálové a statické požadavky. Studenti měli k dispozici pouze dřevěné profily (hranaté nebo kulaté špejle apod.), papír, pauzák, zvlhčovací pásku, provázek z přírodních materiálů a lepidlo na dřevo a papír. Maximální přípustná hmotnost modelu byla 350 gramů.

Po dramatických zatěžkávacích zkouškách nakonec zvítězil tým CRYPTIC z FsV ČVUT s výslednou efektivitou 122,6. Jejich model vážil 215,9 gramů a vydržel zatížení 26,459 kilogramů.

Na základě našeho strategického partnerství s FsV jsme byli soutěži generálním partnerem a jako bonus jsme mohli udělit libovolně zvolenému týmu tzv. divokou kartu, kdy jsme měli možnost předat studentům z týmu Martincovi hoši hodnotné ceny.